Selgusid Tuglase novellipreemia nominendid | Kirjandus

1419271h5cbft24

Tuglase novellipreemia on üks olulisemaid auhindu Eesti kirjandusmaastikul, tunnustades silmapaistvaid novellikirjanikke. Sel aastal on avalikustatud kauaoodatud nominentide nimekiri, mis paneb kirjandusmaailma elevile ja pakub lugejatele uusi avastamisvõimalusi. Nominendid on valitud hoolikalt ning nende looming on võrratu segu emotsioonidest ja inimlikkusest. Juba ootusärevusel on õhus, sest auhinna võitjal on võimalus tõusta tõeliseks kirjandustäheduseks.

2. märtsil, Friedebert Tuglase 138. sünniaastapäeval kuulutatakse Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis välja tänavused Friedebert Tuglase novelliauhinna laureaadid. Preemiale on nomineeritud kuus novelli.

2023. aastal avaldatud novelliloomingu hulgast valis žürii välja kuus teksti:

Mari-Liis Müürsepp “Ainult fännidele”

Tarmo Teder “Piltnik Steini juhtum”

Sven Vabar “Ribadeks tõmmatud linn”

Juhan Voolaid “Vaenelaps ja imearvuti”

Kai Kask “Vaba langemine”

Aliis Aalmann “Mina ei käinud siis veel koolis”

Friedebert Tuglas asutas 1971. aastal novelliauhinna, mis on tänaseks Eesti pikima ajalooga katkematult välja antud kirjanduspreemia. Auhinda antakse välja tema sünniaastapäeval 2. märtsil ning selle tunnustuse on seni pälvinud 106 eesti novelli.

Auhinda annab välja Eesti Kirjanike Liit koostöös Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusega.

Kokkuvõttes on rõõmustav näha, et Eesti kirjandusmaastikul on nii palju andekaid autoreid, kelle loomingut hinnatakse ja tunnustatakse. Tuglase novellipreemia nominendid on mitmekesised ja põnevad, pakkudes lugejatele erinevaid vaatenurki ja emotsioone. See näitab, et Eesti kirjanduskultuur on endiselt elav ja inspireeriv ning tulevikus on oodata veelgi suuremaid saavutusi. On põnev oodata, kes selle auväärse tunnustuse lõpuks koju viib ja millised lood jätkuvalt lugejaid lummasid.

Loe rohkem:  Andrus Kivirähk: folkloor on kõige ürgsem rahva selgroog | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga