Otepääl esimese stardi teinud Kulbin oli sprindis viies, Neverov seitsmes | Laskesuusatamine

2282013h941ct24

Tere tulemast Otepääl! Viimasel ajal on siin toimunud põnevaid arenguid, eriti laskesuusatamise valdkonnas. Hiljuti toimunud võistlusel tegi esimese stardi noor ja lootustandev sportlane Kulbin, kes suutis näidata muljetavaldavat sooritust, lõpetades sprindivõistluse viiendal kohal. Samuti ei jäänud maha ka teine noor talent Neverov, kes saavutas seitsmenda koha. Otepää on tuntud oma ainulaadse ja kauni looduse poolest ning siin toimuvad spordiüritused pakuvad alati põnevust ja emotsioone nii kohalikele kui ka külastajatele.

Pärast kerget haigust Otepääl peetavatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel esimese stardi teinud 18-aastane Jakob Kulbin sai noormeeste 7,5 km sprindis viienda koha, Yaroslav Neverov oli seitsmes.

Kaks aastat tagasi sel distantsil noorte maailmameistriks kroonitud Kulbin eksis Otepääl lamadestiirus ühel lasul, aga läbis püstitiiru puhaste paberitega ja kaotas võitjale 1.13,0.

Esikümnesse jõudis ka Yaroslav Neverov, kes käis kahel trahviringil ja kaotas võitjale 1.17,9 ning sai seitsmenda koha.

Teistest Eesti noormeestest tegid nii Daniel Varikov kui Armin Aun kaks möödalasku. 16-aastane Varikov sai lõpuks 49. koha (+3.19,0) ja alles 15-aastane Aun 52. koha (+3.22,5).

Teist aastat järjest võitis MM-tiitli 18-aastane norralane Kasper Kalkenberg, kes läbis mõlemad lasketiirud nulliga ja finišeeris ajaga 18.48,1. Hõbemedali võitis ühel trahviringil käindu horvaat Matija Legovic, kes kaotas võitjale 30,1 sekundiga ning pronksi võitis samuti ühe möödalasu teinud soomlane Jimi Klemettinen, kaotades 1.04,4.

Kulbini ees lõpetas ka poolakas Jakub Potoniec, kes eksis samuti ühel lasul ja kaotas soomlasele 3,3 sekundiga, Kulbinit edestas ta 5,3 sekundiga.

Suusarajal oli kiireim Kalkenberg, edestades suusasõidus Legovici 3,3 sekundiga, kolmanda suusaaja sõitis välja Neverov, kaotades norralasele sõidus 30,9 sekundiga. Kulbin oli suusasõidus kuues, kaotades norralasele 36,9 sekundiga.

Loe rohkem:  Suure püssi ajastu | Murranguaasta 1970 ehk me ei olnudki enam viimased | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Stardinimekirjas on 115 sportlast, nende seas ka neli eestlast. Esimesed distantsid kerge haiguse tõttu vahele jätnud Jakob Kulbin, kes tuli sel distantsil kaks aastat tagasi noorte maailmameistriks, kannab Otepääl stardinumbrit 15.

Lisaks lähevad Eesti eest rajale Yaroslav Neverov (nr 51), Armin Aun (74) ja Daniel Varikov (105). Tiitlikaitsja on norralane Kasper Kalkenberg, kes stardib numbri all 20.

Kokkuvõttes võib öelda, et Otepääl toimunud laskesuusatamise võistlusel näitasid Kulbin ja Neverov head vormi ning võitlesid edukalt esikümne kohale. Kulbin sai sprindis viienda ja Neverov seitsmenda koha, mis on kindlasti suurepärane saavutus. Nende tulemused näitavad, et Eesti laskesuusatamise tase on kõrgel ja sportlased on võimelised võistlema maailma tipptasemel. See annab lootust ja julgust kõigile noortele sportlastele unistada suurtest saavutustest ja püüelda oma eesmärkide poole.