SDE valis juhid ja kinnitas europarlamendi nimekirja | Eesti

2311176hefadt28

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) on teinud olulise sammu, valides uued juhid ja kinnitades oma kandidaadid Euroopa Parlamendile. See otsus näitab erakonna tugevat pühendumust ning soovi tuua muutusi Eesti ja Euroopa poliitikas. Uued juhid on valmis astuma väljakutsetele ning esindama Eestit Euroopa Liidu olulisel tasandil. Nende valimine annab lootust paremale tulevikule ning on oluline samm Eesti ühiskonna ja poliitika arengus.

Paide muusika- ja teatrimajas toimus laupäeval sotsiaaldemokraatliku erakonna üldkogu, kus partei kinnitas Euroopa Parlamendi valimiste valimisnimekirja ja valimisprogrammi. Erakonna esimeheks valiti taas Lauri Läänemets. Samuti valis üldkogu aseesimehed ja juhatuse.

Üldkogu valis laupäeval ka kaheks järgmiseks aastaks esimeheks tagasi Lauri Läänemetsa. Läänemets sai 259 häält, tema vastaskandidaat Tanel Talve sai 45 häält. Välja jagati 314 sedelit, valimikastidesse jõudis 311 sedelit, millest seitse olid kehtetud.

Aseesimesteks valis üldkogu Anti Allase, Jevgeni Ossinovski, Lauri Paeveeri, Tanel Kiige ja Riina Sikkuti.

Juhatusse valiti Anto Liivat, Eduard Odinets, Eiki Nestor, Helmen Kütt, Jaak Aab, Katri Raik, Madis Kallas, Marina Kaljurand, Maris Neeno, Maris Sild ja Priit Lomp.

Erakonna peasekretärina jätkab üldkogu heakskiidul Reili Rand.

Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid on Marina Kaljurand, Sven Mikser, Katri Raik, Tanel Kiik, Riina Sikkut, Ivari Padar, Natalie Mets, Vootele Päi ja Jevgeni Ossinovski.

Läänemets rääkis enne üldkogu algust ERR-ile, et tema peamine sõnum, mis puudutab Eesti julgeolekut, on see, et Eesti julgeolekut ei taga ainult soomustehnika ja relvad. “Eesti on väikene riik ja et me ei julgeolek oleks tagatud, tähendab see seda, et mitte kedagi ei tohi maha jätta, et kõik inimesed peavad tundma Eestis, et nad on vajalikud, kõik inimesed peavad olema valmis Eesti eest välja astuma,” sõnas ta.

Loe rohkem:  "AK. Nädal": kui tõhus koolipidaja on kohalik omavalitsus? | Eesti

Läänemets märkis, et SDE on ainukene valitsuserakond, kellel on toetus pärast valitsusse minekut tõusnud ja uue taseme saavutanud.

2311176hefadt28

Üldkogu ajakava:

11.00 Päevakorra ja tööorganite kinnitamine

11.15 Erakonna esimehe kõne

12.00 Erakonna auesimehe kõne

12.40 Erakonna esimehe valimistulemuste kinnitamine

13.50 Aseesimeeste valimistulemuste kinnitamine

15.30 Tervitused ja sõnavõtud

16.30 Juhatuse ja toimkondade valimistulemuste tutvustamine ja kinnitamine

16.55 Euroopa Parlamendi valimiste programmi kinnitamine

17.20 Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kinnitamine

17.35 Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri kõne

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) valis uued juhid ning kinnitas oma europarlamendi valimisnimekirja. See samm näitab erakonna valmisolekut ja pühendumust jätkata võitlust sotsiaalse õigluse ja demokraatia eest Eestis ning Euroopa Liidus tervikuna. Uued juhid ja nimekirja liikmed on valmis astuma väljakutsetega ning tegema koostööd teiste erakondadega, et saavutada positiivseid muutusi nii Eestis kui ka Euroopas tervikuna. SDE tulevik näib olevat helge ning lootustandev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga