Häirekeskus tunnustas kriitilises olukorras abi kutsunud noori | Eesti

2252727hbc85t24

Tervitused kõigile! Häirekeskus tunnustas hiljuti mitmeid noori, kes oskasid kriitilises olukorras õigesti abi kutsuda. See on väga oluline oskus, mis võib olla elupäästev. Meie noorte reageerimine kriitilistele olukordadele on imetlusväärne ja seda tuleks kindlasti tunnustada. Nende teadlikkus ja kiire reageerimine on eeskujuks kogu ühiskonnale. See näitab, kui oluline on kriisiolukordades õigeaegne tegutsemine ja oskuslik abi kutsumine. Liigume edasi sellise positiivse eeskujuga ning propageerime teadlikkust ja oskusi kriitilistel hetkedel õigesti reageerida.

Häirekeskus tunnustas 17 noort, kes kriitilises olukorras oskasid abi kutsuda. Teiste seas said kiituskirja noored ratturid, kes oma treenerit kiirabi tulekuni elustasid ja tegid seda nii oskuslikult, et treener jäi ellu.

Mullu detsembris sai Pirital poistega trenni tehes infarkti endine profirattur Erki Pütsep, noormeeste õige käitumine tõi treeneri surmasuust tagasi. Reedel tunnustas neid ka häirekeskus.

Nüüd tunnistavad noormehed, et kuigi nad olid esmaabikoolitusel käinud, siis toimunu ehmatas neid esialgu korralikult ära. Sellegipoolest hakkasid nad kohe tegutsema, helistati kohe 112, hakati elustama ja mindi kiirabile tee äärde vastu.

Väga õnnelikult lõppes ka üks suvine põleng Tallinnas Kakumäel, kui poest koju tulnud, toona kaheksa-aastane Caroline märkas naabri aiast tulevat suitsu.

“See ei olnud väga suur suits, aga ma nägin kaugelt puude tagant, et oli suitsu küll ja siis ma kiiresti ütlesin enda vanematele,” rääkis Caroline.

Tüdruku sõnul polnud häirekeskusse helistamine keeruline, sest ta on seda koolis õppinud.

Kriitilises olukorras abi kutsunud noorte tunnustamine on oluline samm nende julguse ja kiire reageerimise tunnustamisel. Häirekeskuse poolt antud tunnustus motiveerib noori enda keskkonnas aktiivselt osalema ning teistele eeskujuks olema. Oluline on julgustada noori tegutsema kriitilistes olukordades ning teavitada neid, kuidas hädaolukorras õigesti käituda. Tunnustus on suureks tänuks nende panuse eest ühiskonna heaolu ja turvalisuse tagamisel. Häirekeskuse poolt antud tunnustus tõstab esile noorte olulist rolli hädaolukordades ning innustab neid jätkama heategevust ja abistamist.

Loe rohkem:  Pärnus avati erivajadustega inimestele mõeldud rannaala | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga