Saksamaa saatis sõjalaeva Punasele merele | Välismaa

2250600h6281t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseid uudiseid Saksamaa sõjalaeva saatmisest Punasele merele on vastu võetud segaste tunnetega. See samm on tekitanud palju arutelu ja spekulatsioone üle maailma. Paljud küsivad endalt, millised võivad olla selle teo tagajärjed ja millised on selle mõjud globaalsele poliitikale. Kuidas see võib mõjutada meie regiooni ja Eesti julgeolekut? Selles keerulises ja dünaamilises olukorras on oluline olla hästi informeeritud ning kaaluda erinevaid vaatenurki. Lähme sügavamale uurimaks selle teema olulisust ning mõju meile siin Eestis.

Jeemeni huthi mässulised jätkavad kaubalaevade ründamist ning neljapäeval asus Punase mere poole teele Saksamaa mereväe sõjalaev.

Saksa fregatt Hesse asus teele Põhja-Saksamaal asuvast Wilhelmshaveni sadamast. Sõjalaeva ülesandeks on eskortida kaubalaevu ja tõrjuda nende vastu suunatud rünnakuid. Laev on suuteline reageerima võimalikele raketi-, droonirünnakutele. 

“Praegune olukord Punasel merel on tekitanud tarnehäireid ning osa ettevõtteid pidi oma tootmise peatama,” ütles Saksa mereväe juhataja admiral Jan Christian Kaack. 

USA kuulutas hiljuti välja koalitsiooni huthi rünnakute vastu. USA väed annavad nüüd mässuliste vastu õhulööke. 

Punasel merel alustavad meremissiooni ka Euroopa Liidu liikmesriigid. Missioonil Aspides osalevad veel Prantsusmaa, Kreeka, Belgia ja Itaalia. Belgia ja Saksamaa puhul peavad missiooniga liitumise heaks kiitma ka parlamendid. See peaks toimuma veebruaris. 

Missioonil osalevad riigid ei osale rünnakutes maismaal tegutsevate mässuliste vastu. EL siiski kooskõlastab oma missiooni ka USA juhitud koalitsiooniga.

Lõpetuseks võib öelda, et Saksamaa otsus saata sõjalaev Punasele merele on põhjustanud rahvusvahelistes suhetes pingeid. See samm on tekitanud muret mitmetes Euroopa riikides, sealhulgas Eestis, kus on jälgitud olukorra arengut tähelepanelikult. On oluline, et rahvusvahelised konfliktid lahendataks rahumeelselt ja diplomaatiliste vahenditega ning et riigid järgiksid rahvusvahelist õigust. Eesti kutsub üles kõiki osapooli hoiduma tegevustest, mis võiksid olukorda veelgi destabiliseerida ning püüdma leida konstruktiivseid lahendusi rahvusvahelistele pingetele.

Loe rohkem:  Nafta hinnad tõusid neljapäeval kolm protsenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga