Narvas esietendub kübersõja telgitaguseid avav lavastus “Spioonitüdrukud” | Teater

2250579h494dt24

Tere tulemast Narva teatrisse, kus esietendub põnev ja haarav lavastus “Spioonitüdrukud”. See on lugu kübersõja telgitagustest, mis viib vaatajad põnevale ja ohtlikule teekonnale luuremaailma sügavustesse. Lavastus toob esile kaasakiskuva intriigi, salapärased tegelased ning põnevad keerdkäigud, mis panevad publiku südame kiiremini põksuma. Tule ja sukeldu koos meiega põnevasse maailma, kus saladused ja vaenlased varitsevad igal sammul. Ära jää maha sellest adrenaliinirohkest teatrielamusest!

Vaba Lava Narva teatrikeskuses esietendub Poola lavastaja Magda Szpechti lavastus “Spioonitüdrukud”, mis avab kübersõja telgitaguseid. Lavastus ühendab uurivat ajakirjandust, küberaktivismi ja etenduskunsti.

“Spioonitüdrukud” põhineb tõestisündinud lool, kus lavastuse ettevalmistamise käigus tutvusid häkkereid kehastavad näitlejad Ukrainas sõdivate Vene sõduritega ja kogusid reaalseid luureandmeid. See on lugu sellest, milliseid võtteid tundliku info kogumiseks kasutatakse ja millise jahmatava kergusega küberspioonid inimestele ligi pääsevad.

“Püüame leida vastust küsimustele, kuidas võiks teatrist sõja ajal kasu olla ja mis on meie vastutus kunstnike, inimeste ja kodanikena. Kuidas saame toetada Ukrainat ebaõiglase sissetungi olukorras,” ütles lavastaja Magda Szpecht.

Kuigi lavastuse nimeks on “Spioonitüdrukud”, on kolmest näitlejast kaks mehed, kuid internetis on nad neiud. Häkkerite anonüümsus on täielik, et vältida vastaspoole kättemaksu. Vaatajale ei avaldata isegi näitlejate nimesid.

“See on mingi suurem eesmärk, sisemine missioon, mis käivitab seda tahet siin olla. Meie ei ole rindel ja me sinna lähedale ei pääse, aga sellegipoolest tahaksime kuidagi seda olukorda parandada,” ütles häkker Void Vigilante osatäitja.

Lavastuse konflikt on aga peamiselt seotud eetiliste küsimustega ja kogu lugu vaadates tekib vaatajal alatasa küsimus, kas nii ikka tohib teha, isegi õiglase eesmärgi nimel.

“Tihti polegi lihtne öelda, kas rikute seadust või mitte, kas järgite õigeid eetikareegleid, sest kõik on uus, võimalused on uued ja olukord on kübersõda,” ütles Szpecht.

Loe rohkem:  Pille-Riin Purje: mäluseosed saavad tekkida üksnes süvenemise kaudu | Teater

“Spioonitüdrukud” esietendub 9. veebruaril Vaba Lava Narva teatrikeskuses, tuleval nädalal mängitakse spioonilavastust Tallinna KUMU auditooriumis.

Kokkuvõttes võib öelda, et “Spioonitüdrukud” lavastus Narva teatris avab kübersõja keerdkäike ning pakub publikule põneva ja kaasahaarava elamuse. Lavastus tõstatab tõsise teema, mis on tänapäeva ühiskonnas üha olulisemaks muutumas. Näitlejate mäng oli haarav ning lavakujundus oli kaasakiskuv. “Spioonitüdrukud” annab kõigile mõtlemisainet ning paneb kahtlema digitaalse maailma turvalisuses. Üldiselt oli lavastus meelelahutuslik, kuid samal ajal ka sügavalt mõtlemapanev ning aktuaalne. Eeldatavasti jääb see lavastus publikule veel kauaks meelde.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga