Saksamaa rehvifirma koondab 7150 töötajat | Välismaa

2260089h6c97t24

Tere tulemast Eestisse! Saksamaa rehvifirma uudis koondada 7150 töötajat on tekitanud palju kõneainet üle kogu maailma. See suur muudatus välisriigis on kahtlemata mõjutanud ka siinseid inimesi ja majandust. Saksamaa rehvitootja otsus vähendada töötajate arvu võib tähendada muutusi ka meie turul. See on põnev ja oluline uudis, millel võib olla ka globaalne mõju. Jääge edasi, et saada rohkem teavet selle olulise sündmuse kohta.

Saksamaa rehvifirma Continental teatas kolmapäeval, et plaanib 2025. aastaks koondada 7150 töötajat.

Rehve ja muid autoosi tootev Continental teatas, et teadus- ja arendustegevusest kaob 1750 töökohta. Varem teatatud kulude kärpimise programmi raames kaob veel 5400 töökohta, vahendas Deutsche Welle. 

Firma tippjuht Philipp von Hirschheydt ütles, et see samm võimaldab ettevõttel veelgi paremini suunata oma ressursse tulevikutehnoloogiate arendamisele. 

Ekspordile orienteeritud Saksa majandus on raskustes. Lisaks Continentalile tegelevad kulutuste kärpimisega ka teised Saksa tööstushiiglased. Näiteks Bosch ja Miele on samuti koondamistest teatanud. 

Hiljuti selgus, et Saksamaa valitsus kärbib oma majanduskasvu prognoosi vaid 0,2 protsendini. Veel 2023. aasta oktoobrikuise prognoosi järgi pidi Saksamaa majanduskasvuks kujunema sel aastal 1,3 protsenti.

Saksamaa majandusminister Robert Habeck tunnistas kolmapäeval, et olukord on kehv. 

“Me ei saa nii edasi minna. Peame sellesse riiki rohkem investeerima ja majanduse taas käima lükkama,” ütles Habeck. 

Kokkuvõttes näeme, et Saksamaa rehvifirma Continental AG koondab enda alla märkimisväärse hulga töötajaid – 7150 inimest. See näitab nende ettevõtte ulatust ja olulisust nii Saksamaal kui ka välismaal. Selline suur töötajate arv näitab nende pühendumist ja panustamist oma toodete kvaliteeti ja turupositsiooni. Loodame, et see loob ka rohkem töövõimalusi ning arendab edasi nende ettevõtte toodete ja teenuste kvaliteeti. Samuti tuletab see meile meelde, kui tähtis on arendada ja hoida häid suhteid välismaiste ettevõtetega, et tagada vastastikune kasu ja edu.

Loe rohkem:  Iirlased lükkasid referendumil tagasi naiste rolli muutva põhiseadusreformi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga