Saksamaa ihub hammast Mongoolia maavaradele | Välismaa

2249076h8ad3t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Saksamaa huvi Mongoolia maavarade vastu. Saksamaa on hakanud silma viskama Mongoolia rikkalike maavarade poole, eriti haruldaste metallide osas. See on tekitanud elevust ja muret nii kohalike kui ka rahvusvaheliste poliitikute seas. Kuidas see võiks mõjutada Eestit ja teisi lähiriike? Kuidas see võiks mõjutada meie ökosüsteemi? Jääge meiega ja saate teada rohkem sellest põletavast teemast.

Saksamaa tahab mitmekesistada oma toorainete allikaid ning president Frank-Walter Steinmeier sõitis Mongooliasse.

Steinmeier saabus kolmapäeval Mongoolia pealinna Ulaanbaatari, kuna Saksamaa üritab vähendada oma sõltuvust Venemaast. Riigid sõlmisid diplomaatilised suhted ligi pool sajandit tagasi ning püüavad nüüd sõlmida strateegilist partnerlust, vahendas Deutsche Welle. 

Steinmeier kohtus Mongoolia  presidendi Ukhnaa Khurelsukhiga. Riigipead pidasid kõnelusi sellistel teemadel nagu transport, teadus, keskkond, energeetika, majandusareng ja arheoloogia. 

Ulaanbaatar tahab oma välissuhteid nii poliitiliselt kui ka majanduslikult laiendada. Samal ajal püüab Saksamaa mitmekesistada oma toorainete allikaid ning vähendada sõltuvust Venemaast. 

Saksa ettevõtjad üritavad nüüd kohaneda keskkonnaga, kus pole odavat Vene energiat. Punase mere kriisi tõttu süvenevad tarnehäired, ka ehitussektor kukub, kinnisvarahinnad langevad, intressimäärad on kõrgel tasemel, vahendas The Telegraph.

Analüütikud eeldavad, et Saksa majandus võib käesolevas kvartalis kahaneda. 2023. aasta viimases kvartalis langes Saksa majandus 0,3 protsenti. 

Mongoolias on aga vaske ja haruldasi muldmetalle. Eelmisel aastal külastas Berliini ka Mongoolia peaminister ning kohtus siis Saksamaa kantsleri Olaf Scholziga. 

Steinmeier külastab veel Tšingis-khaani muuseumi ning külastab kooli, kus õpetatakse  saksa keelt võõrkeelena. Ligi üks protsent mongolitest räägib saksa keelt, kuna külma sõja ajal saabusid sinna Ida-Saksa aladelt pärit võõrtöölised. 

Kokkuvõttes näeme, et Saksamaa on huvitatud Mongoolia maavaradest ning soovib nendega kaubanduslikult tegeleda. See näitab, et rahvusvaheline huvi Mongoolia ressursside vastu on suur ning võib tuua kaasa ka majanduslikku kasu mõlemale riigile. Samas tuleb aga jälgida, et sellel kaubandusel oleks ka positiivne mõju keskkonnale ja kohalikele kogukondadele. Loodame, et tulevane koostöö toob kaasa vastastikuse kasu ning aitab kaasa rahvusvahelisele koostööle ja arengule.

Loe rohkem:  USA inflatsioon langes jaanuaris 2,4 protsendile | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga