Prantsusmaa sai segateatesõidus Norrast jagu, Eesti alustas MM-i 12. kohaga | Laskesuusatamise MM

2249061hfba8t24

Tere tulemast laskesuusatamise maailmameistrivõistlustele! Prantsusmaa võitis põnevas segateatesõidus Norra üle, tõestades oma võimekust ja oskusi. Samal ajal alustas Eesti võistlus 12. kohaga, näidates oma visadust ja pühendumist. Need sündmused on vaid väike osa sellest põnevast ja adrenaliinirohkest spordisündmusest. Laskesuusatamine on alati olnud meie rahva südames ning me oleme uhked, et saame olla osa sellest suurejoonelisest sündmusest. Olgem tunnistajateks meisterlikkusele ja põnevusele, mis meis kõigis sütitab spordi võlu!

Kolmapäeval Tšehhis Nove Mestos alanud laskesuusatamise maailmameistrivõistluste avapäeval sündis kohe ka üllatus, kui Prantsusmaa koondis segateatesõidus Norra ees esikoha võttis. Eesti lõpetas sõidu 12. kohaga (+4.41,3).

Prantsusmaa laskesuusakoondis lõpetas võistluse ajaga 1:09.24 (1+9) ning teenis sellega esikoha. Viimastel aastatel teatesõitusid valitsenud Norra jäi võitjast finišis 45,2 sekundi kaugusele, esikolmikusse mahtus veel Rootsi (0+10; +1.01,7), kes edestas vaid 1,2 sekundiga neljandaks jäänud Šveitsi.

Esikümnesse mahtusid veel Saksamaa (1+9; +1.30,9), Austria (0+7; +2.30,5), Ukraina (0+8; +2.48,8), Belgia (0+4; +3.10,0), Sloveenia (1+11; +3.22,2) ning Itaalia (3+15; +4.02,8).

Eesti koondis püsis esimese kahe vahetuse järel 14. kohal, kuid Tuuli Tomingas langes kolmandas vahetuses kahe koha võrra. Ankur Regina Ermits tegi aga hea vahetuse ning tõi Eesti üle joone 12. kohaga (0+11; +4.41,3). 

“Ei olnud hea päev, sõidutunne oli äärmiselt kehv,” sõnas Tomingas pärast oma vahetust ERR-ile. “Laskmises oli asend kindel ja tundus, et kõik klapib, aga lamadestiirus padrunikesta välja tõmmates kiilus kest kinni ja siis läks rütm sassi.”

Võõrustaja Tšehhi lõpetas 14. kohaga (1+13; +4.47,8), Leedu sai 17. koha (0+12; +6.36,6), Läti jäi 19. (1+12; +7.07,8) ja neile järgnes Soome (1+13; +7.17,1). Kolm koondist said võitjalt ringiga sisse.

Loe rohkem:  Kristo Siimer pakkus suurepärase etteaste, esikoha jagasid vennad Böd | Laskesuusatamise MM

Laskesuusatamise MM jätkub reedel naiste 7,5 kilomeetri sprindisõiduga.

Enne võistlust:

Kokku läheb starti 25 võistkonda, nende seas ka Eesti koosseisus Rene Zahkna, Kristo Siimer, Tuuli Tomingas ja Regina Ermits.

Segateatesõit on olnud sel maailma karika sarja hooajal kavas kaks korda: avaetapil Östersundis võidutses Prantsusmaa, kes edestas Norrat ja Itaaliat; Anterselvas moodustasid esikolmiku Norra, Itaalia ja Rootsi. Eesti oli mõlemal korral 13.

Norra koondis tuleb välja nelikuga Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Karoline Offigstad Knotten ja Ingrid Landmark Tandrevold ning Prantsusmaa eest sõidavad Eric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Justine Braisaz-Bouchet ja Julia Simon.

Itaalia koosseisu kuuluvad Didier Bionaz, Tommaso Giacomel, Dorothea Wierer ja Lisa Vittozzi ning Rootsi omasse Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Hanna Öberg ja Elvira Öberg.

Neljal eelmisel MM-il on segateatesõidu võitnud Norra, samuti teeniti kuldmedalid Pekingi olümpiamängudelt.

Kokkuvõttes võib öelda, et Prantsusmaa saavutas suurepärase võidu segateatesõidus, edestades Norrat. Samal ajal alustas Eesti MM-i laskesuusatamises 12. kohaga, mis on samuti väga austustväärne tulemus. Need võistlused olid täis pinget ja põnevust ning näitasid, et nii Prantsusmaa kui ka Eesti on tugevad jõud laskesuusatamise maailmas. Loodame, et Eesti jätkab sellel turniiril tugevalt ja suudab saavutada veelgi paremaid tulemusi tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga