Saksa keemiahiid väljub Xinjiangi ühisettevõtetest | Välismaa

2251557hfa6ct24

Tere tulemast Eestisse! Saksa keemiahiid, kes haldab suuri tehaseid Xinjiangi piirkonnas, on väljunud sealsetest ühisettevõtetest, pärast rahvusvahelist kriitikat inimõiguste rikkumiste kohta selles piirkonnas. See on tekitanud suurt tähelepanu kogu maailmas ning pannud ettevõtted üle maailma kaaluma oma ärisidemeid Hiina valitsusega vägivalla ja surve all olevates piirkondades. Selle sündmuse mõju ulatub ka Eestisse ning on oluline aruteluteema rahvusvahelisel tasandil.

Saksamaa keemiafirma BASF teatas, et lahkub kahest Hiina Xinjiangi piirkonna ühisfirmast, kuna keemiahiiglase äripartnerit süüdistatakse uiguuri vähemuse inimõiguste rikkumises.

Saksa firma teatas, et sellised süüdistused pole kooskõlas firma väärtustega. BASF teatas reedel, et firmal pole informatsiooni selle kohta, et kahe ühisettevõtte töötajad oleksid väidetavate inimõiguste rikkumistega seotud.

“Sellegipoolest sisaldavad ühisettevõtte partneriga seotud aruanded tõsiseid väiteid, mis viitavad tegevusele, mis on vastuolus BASF-i väärtustega,” teatas BASF. 

Süüdistus puudutab BASF-i partnerit Xinjiang Markor Chemical Industry. Hiina ettevõte ei vastanud ajalehele The Wall Street Journal kommentaaritaotlustele. Ka Hiina saatkond Saksamaal ei vastanud lehe kommentaaritaotlustele

BASF teatas, et müüb maha aktsiad kahes ühisfirmas. Need firmad on BASF Markor Chemical Manufacturing ja Markor Meiou Chemical.

Inimõiguslaste hinnangul on Xinjiangis vähemalt miljon uiguuri koonduslaagritesse saadetud, kus neid süstemaatiliselt piinatakse ja orjatööjõuna kasutatakse.

BASF teatas, et ühisfirmadest lahkumine ei mõjuta firma muud äritegevust Hiinas. Eelmisel aastal teatas maailma suurim keemiafirma, et rajab Hiinasse 10 miljardit eurot maksva tehase.

Lõppkokkuvõttes on Saksa keemiahiid Bayer otsustanud lõpetada oma osaluse Xinjiangi ühisettevõtetes, andes sellega märku oma pühendumisest inimõiguste ja jätkusuutlikkuse küsimustele. See samm on oluline ja näitab, et rahvusvahelised ettevõtted võtavad tõsiselt vastutust oma äritegevuse eetilisuse eest. Samuti on see signaal Hiina valitsusele, et rahvusvahelisel kogukonnal on kõrged ootused inimõiguste kaitsele. Loodame, et see samm innustab teisi ettevõtteid järgima sarnast tee ning aitab parandada olukorda Xinjiangis.

Loe rohkem:  Biden taunis vabariiklasi välisabipaketi hülgamise pärast | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga