Aserbaidžaani maadleja võitis kümnenda EM-kulla | Maadlus

2261784he584t24

Tere tulemast! Aserbaidžaani maadleja taasvõit Euroopa meistrivõistlustel on tõeline saavutus ja põhjus pidustusteks. Tema kümnendat kuldmedalit võidu on võimatu alahinnata ning see näitab tema pühendumust ja andekust maadluskunstis. See saavutus toob kaasa suure elevuse nii maadlejate kui ka spordisõprade seas üle terve maailma, sealhulgas siin Eestis. Tähistagem koos selle suurepärase spordisaavutusega!

Maadluse Euroopa meistrivõistlustel Bukarestis teenis juba oma karjääri kümnenda EM-tiitli Aserbaidžaani esindaja Maria Stadnik, kes triumfeeris kõige kergemate naiste kategoorias.

35-aastane Stadnik alistas veerandfinaalis Milana Dadaševa, poolfinaalis ukrainlanna Oksana Livatši 6:0 ja finaalis seljavõiduga Türgi esindaja Evin Demirhan Yavuzi.

Esimest korda 2008. aastal Tamperes kontinendi parimaks kroonitud Stadniku jaoks oli tegemist kümnenda EM-kullaga. Seitse esimest sündisid kuni 48-kiloste naiste seas ja kolm järgmist kaalukategooriate muutmise järel kuni 50-kiloste hulgas.

Tal on ka kaks MM-tiitlit aastatest 2009 ja 2019, kuid olümpiamängudelt kuldmedal veel puudub. Küll on Ukraina päritolu, aga 2008. aastast Aserbaidžaani esindaval Stadnikul kaks hõbedat ja kaks pronksi.

Naiste raskekaalus, kus Epp Mäe piirdus ühe matši ja kaheksanda kohaga, tuli seitsmendat korda Euroopa meistriks türklanna Yasemin Adar Yigit, kes alistas finaalis ukrainlanna Anastassija Osniatši 12:1.

Maadluse Euroopa meistrivõistlused kulmineeruvad pühapäeval.

Kokkuvõttes võib öelda, et Aserbaidžaani maadleja võidukas esitus ja tema kümnenda Euroopa meistrivõistluste kulla võit on suurepärane saavutus. Tema oskused ja pühendumus maadlusele on väljapaistvad ning ta on kindlasti eeskujuks paljudele noortele maadlejatele üle maailma. See võit tõstab kahtlemata Aserbaidžaani maadluskultuuri mainet ja annab neile põhjust uhkust tunda. Samuti on see võit oluline samm valmistumisel tulevasteks rahvusvahelisteks maadlusvõistlusteks ja annab võimaluse veelgi tugevdada Aserbaidžaani kohalolekut maadlusmaailmas.

Loe rohkem:  Kevin Uspenski jõudis Taanis pronksimatši | Maadlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga