Rootsi uurib nurjatud rünnakut Iisraeli saatkonnale terrorikuriteona | Välismaa

2240859h5042t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on palju juttu olnud Rootsi uurimisest seoses nurjatud rünnakuga Iisraeli saatkonnale terrorikuriteona. See sündmus on tekitanud palju segadust ja pingeid üle maailma ning ka meie siin Eestis jälgime seda tähelepanelikult. Sellised juhtumid panevad meid mõtlema rahu ja julgeoleku olulisusele maailmas ning kutsuvad üles vastastikusele austusele ja mõistmisele erinevate kultuuride vahel. Oleme valmis jagama rohkem teavet ja seisukohti selle olulise teema kohta ning loodame, et üheskoos suudame leida rahumeelse lahenduse sarnastele konfliktidele tulevikus.

Rootsi luureteenistus ütles reedel, et sel nädalal nurjatud rünnakut Iisraeli saatkonnale Stockholmis uuritakse kui võimalikku terroristlikku kuritegu.

Politsei kutsuti saatkonda kolmapäeval, kuna selle territooriumilt oli leitud “ohtlik objekt”. Kohale tulnud pommirühm tuvastas, et objekt on “elus” ja tegi selle kahjutuks.

Politsei keeldus ütlemast, millega tegu, kuid ajakirjanduse andmetel oli see käsigranaat.

“Eeluurimise, mille Rootsi politseiamet algatas 31. jaanuaril, kui Iisraeli suursaatkonnast Stockholmis leiti ohtlik objekt, võttis üle Rootsi kaitsepolitsei,” öeldi avalduses.

“Sellega seoses klassifitseeriti kuritegu ümber terroristlikuks.”

Ajaleht Aftonbladet kirjutas, et granaat visati üle aia saatkonna territooriumile ja see kukkus maja lähedale.

Iisraeli suursaadik Ziv Nevo Kulman ütles X-i postituses, et saatkonnale tehti rünnakukatse.

“Me ei lase end terroriga hirmutada,” ütles ta.

Rootsi valitsus eraldas oktoobri lõpus 10 miljonit krooni juudi institutsioonide ja koguduste julgeolekumeetmete tugevdamiseks, sest 7. oktooril puhkenud Iisraeli-Hamasi sõda tõi kaasa antisemitismi tõusu.

Rootsi politsei sõnul on nad saanud sõja puhkemisest saadik 120 teadet juudivastastest kuritegudest.

In conclusion, the investigation of the attack on the Israeli embassy by Sweden is a significant step in addressing acts of terrorism. This heinous act not only targeted the embassy but also posed a threat to international security. It is crucial for all countries to collaborate in fighting against terrorism and holding the perpetrators accountable. Estonia stands in solidarity with Israel and condemns such acts of violence. We hope that the investigation will lead to the apprehension of those responsible and serve as a deterrent for any future acts of terror.

Loe rohkem:  Nvidia aktsia hind rühib uutesse kõrgustesse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga