Biden: Trumpi ähvardus NATO suunal on rumal ja häbiväärne | Välismaa

2258727h319ft24

Tere tulemast, kallid sõbrad! Täna arutame USA presidendi Joe Bideni värskeid sõnavõtte seoses endise presidendi Donald Trumpi ähvardustega NATO suunal. Biden on nimetanud Trumpi väljaütlemisi rumalaks ja häbiväärseks ning rõhutanud, et USA pühendumine NATO-le on kindel ja jääv. Need sõnavõtud on tekitanud palju kõneainet üle maailma ning ootame põnevusega, kuidas see diplomaatiline konflikt edasi areneb. Olge valmis avastama uusi fakte ja arutlema selle olulise teema üle!

USA president Joe Biden taunis teisipäeval oma eelkäija Donald Trumpi ähvardust NATO suunal, nimetades seda rumalaks ja häbiväärseks.

“See on rumal. See on häbiväärne. See on ohtlik. See on eba-ameerikalik,” ütles Biden Valgest Majast edastatud telekommentaaris.

“Kui ta vaatab NATO-t, ei näe ta allianssi, mis kaitseb Ameerikat ja maailma. Ta näeb katusepakkujat,” ütles Biden.

Trump hoiatas laupäeval, et USA ei kavatse tema ametiajal kaitsta NATO liitlasi Venemaa rünnakute vastu, kui nood ei täida võetud rahalisi kohustusi.

Biden ärgitas esindajatekoda abi Ukrainale heaks kiitma

Biden ärgitas esindajatekoda kiitma heaks kauaoodatud rahastust Ukrainale võitluses Vene invasiooni vastu, kui senat oli abipaketile rohelist tuld näidanud.

“Ma ärgitan esindajatekoda sellega pakiliselt tegelema,” ütles Biden avalduses, ehkki eeldatakse, et vabariiklaste enamusega koda lükkab eelnõu tagasi.

“Kui me ei seisa vastu türannidele, kes püüavad oma naabrite ala vallutada, on sellel märkimisväärne mõju Ameerika julgeolekule,” ütles president.

Bideni sõnul on ajalugu kohtumõistjaks, kui Ameerika ei suuda toetada oma liitlast Venemaa vastu.

“Ajalugu on vaatamas,” ütles Biden, korrates seda fraasi Valgest Majast edastatud telekommentaaris viis korda. “Suutmatust Ukrainat sel kriitilisel hetkel toetada ei unustata kunagi.”

In conclusion, President Biden’s statement regarding Trump’s threats against NATO is a clear signal of his commitment to the alliance and its values. Trump’s actions were indeed reckless and shameful, and it is reassuring to see the new administration taking a firm stance on this issue. Estonia, as a NATO member, can feel relieved knowing that the US remains dedicated to the protection of its allies. It is important for the international community to continue to advocate for the importance of NATO and the values it upholds, and to stand together against any threats to its integrity.

Loe rohkem:  Ida-Euroopa põllumehed protestivad 22. veebruaril riigipiiridel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga