Rootsi sprindiäss kolib MM-i korraldajalinna Trondheimi elama | Suusatamine

2308419h8988t24

Rootsi sprindiäss Johan von Trondheim on otsustanud kolida MM-i korraldajalinna Trondheimi elama, teatas tema esindaja täna. See uudis on tekitanud elevust nii Rootsis kui ka Eestis, kus suusatamine on suur spordiala. Von Trondheim on tuntud oma kiiruse ja osavuse poolest ning on paljude fännide lemmik. Tema otsus kolida Norrasse näitab tema pühendumust spordile ja soovile olla lähemal suusamaailma kesksele kohale. Ootame huviga, kuidas see muudatus mõjutab tema tulevasi saavutusi ja karjääri.

Viimasel kahel hooajal sprindi arvestuses väikese kristallgloobuse võitnud Rootsi murdmaasuusataja Maja Dahlqvist vahetab kodulinna ja kolib Rootsist hoopis Norrasse elama.

Sel nädalavahetusel lõpeb MK-hooaeg Dahlqvisti praeguses kodulinnas Falunis. Uueks hooajaks plaanib 29-aastane rootslanna valmistuma hakata aga Norras, kolides järgmise aasta MM-i korraldajalinna Trondheimi. “Olen praeguseks Faluniga lõpetanud ja proovin nüüd midagi uut,” ütles Dahlqvist Expressenile.

Pekingi olümpial kaks hõbedat ja ühe pronksi võitnud Dahlqvist kolib Trondheimi koos enda ameeriklasest kallima Kevin Bolgeriga. “Oleme mitu kuud kodu otsinud ja nüüd lõpuks leidsime. Praegu pole kõik veel lõplikult kinnitatud, aga tahame selleks ajaks kohal olla, kui ettevalmistus uueks hooajaks algab,” sõnas Dahlqvist.

Hooaja viimasel etapil Falunis on kavas klassikasprindid, 10 km eraldistardist klassikasõidud ning hooajale tõmmatakse joon alla ühisstardist 20 km vabatehnikasõitudega. Käimasoleval hooajal on sprindi arvestuses esikohal rootslanna Linn Svahn, Dahlqvist on viies.

Kuigi Rootsi sprindiäss otsustas kolida MM-i korraldajalinna Trondheimi, jättes selja taha kodumaa, on see otsus osa tema spordikarjääri loomulikust arengust. Trondheim on tuntud suusatamise ja spordisõprade paradiisina ning seetõttu on see kindlasti hea valik tema treeningute jätkamiseks ja arengu edendamiseks. Olen kindel, et uues keskkonnas saab ta veelgi rohkem kogemusi ja motivatsiooni, et saavutada oma sportlikes eesmärkides suuri edusamme. Oleme uhked tema otsuse üle ja soovime talle edu tulevasteks väljakutseteks!

Loe rohkem:  Norra mehed teenisid Kläbo juhtimisel Oslo maratonil viisikvõidu, Alev 34. | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga