Rootsi politsei: ligi 60 000 inimest on seotud kuritegelike jõukudega | Välismaa

2273853h8d72t24

Tere tulemast Eestisse! Rootsi politsei hiljutine avastus on šokeeriv – ligi 60 000 inimest on seotud kuritegelike jõukudega. See uudis on tõsine hoiatus kõigile, kes külastavad meie kaunist riiki. Eesti on alati olnud turvaline ja külalislahke koht, kuid see uudis näitab, et kuritegevus on kõikjal. Meie politseijõud teevad kõik endast oleneva, et tagada kodanike ja külastajate ohutus. See uudis tuletab meile kõigile meelde, kui oluline on olla ettevaatlik ja jälgida oma ümbrust. Loodame, et te saate siiski nautida oma ajaveetmist Eestis ilma ebameeldivate intsidentideta. Tervitame teid siiralt ja soovime teile meeldivat ja turvalist viibimist meie riigis.

Rootsi politsei hinnangul on riigis 14 000 inimest, kes kuuluvad kuritegelikesse rühmitustesse. Kokku on kuritegelike jõukudega seotud umbes 62 000 inimest.

Rootsi politseijuht Petra Lundh ja justiitsminister Gunnar Strömmer andsid reedel ühise pressikonverentsi. Strömmer ütles pressikonverentsil, et riik on erakorralises olukorras, vahendas Rootsi rahvusringhääling SVT. 

Politsei hindas varem, et kuritegelike jõukudega on seotud umbes 30 000 inimest. Politsei viis läbi aga põhjalikuma uurimise ja nüüd hindavad võimud, et jõukudega on seotud lausa 62 000 inimest. 

“Oleme läbi vaadanud kõik tegevused, mida peetakse organiseeritud kuritegevuseks. See võib toimuda kohalikul, riiklikul või ka rahvusvahelisel tasandil,” ütles Lundh. 

Rootsis tegutsevad nüüd ka rahvusvaheliselt juhitud kriminaalsed organisatsioonid. 

“Näeme, et see, mis varem algatati kohapeal, algatatakse nüüd välismaal ja viiakse ellu kohapeal. See on meie jaoks väljakutse,” rääkis Lundh. 

Ligi 14 000 inimest on aktiivsed kurjategijad, neist kaks tuhat on jõuguliidrid. 88 protsenti neist on Rootsi kodanikud. 

“Nemad on need, kes kontrollivad ja juhivad kuritegelikku tegevust,” ütles Lundh. 

Jõukudega on seotud veel 48 000 inimest. Lundhi sõnul on tegemist inimestega, kellel on sidemed vähemalt kahe kurjategijaga, kes kuuluvad kriminaalsesse jõuku. 

Loe rohkem:  Globaalne häire: Meta platvormid ei tööta | Välismaa

“Teame, et suurem osa seotud inimestest paneb toime kuritegusid, peamiselt on tegemist narkokuritegudega,” ütles Lundh. 

Kokkuvõttes näitavad Rootsi politsei andmed, et ligi 60 000 inimest on seotud kuritegelike jõukudega. See on murettekitav trend, mis nõuab tõhusaid meetmeid kuritegevuse ja jõukude vastu võitlemiseks. Eesti ja teised naaberriigid peaksid tõsiselt kaaluma koostöövõimalusi Rootsiga selle probleemi lahendamiseks. Oluline on tugevdada piiriülest koostööd ja teavet jagada, et takistada kuritegelike jõukude levikut ja tegevust. Lisaks on vaja ka sisejulgeoleku meetmeid tugevdada, et kaitsta end kuritegevuse negatiivsete mõjude eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga