Poola ja Soome jäid maadluse tiitlivõistluste korraldusõigusest ilma | Maadlus

1381034h0d4et24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste uudiste kohaselt jäid meie naaberriigid Poola ja Soome ilma võimalusest korraldada maadluse tiitlivõistlusi. See tähendab, et võistluste korraldusõigus võib nüüd olla meie kätes. Maadlus on oluline spordiala, mis on alati olnud Baltic riikide jaoks oluline. See on suurepärane võimalus näidata maailmale meie võimekust korraldada suuri spordiüritusi ja tutvustada Eestit kui võistluste korraldamise ideaalset sihtkohta. Oleme valmis võtma vastu selle väljakutse ja tõestama end maailma maadlusareenil.

Rahvusvaheline maadlusliit UWW otsustas Soomelt ja Poolalt võtta õiguse korraldada rahvusvahelisi tiitlivõistlusi.

Põhjuseks on, et Soome ja Poola ei garanteeri Venemaa ja Valgevene sportlaste riiki pääsu.

Soome pidi korraldama Kuortanel U-17 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlusi. Uued võistlused toimuvad Serbias Novi Sadis.

Poola pidi korraldama Varssavis U-20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlusi. Ka nende võistluste uus asukoht on Novi Sad.

Lisaks ei saa Argentina korraldada U-17 MM-i, mis viidi üle Jordaaniasse.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Poola ja Soome jäid maadluse tiitlivõistluste korraldusõigusest ilma, kuid see ei tohiks vähendada nende riikide panust maadluse arengusse. Samuti tuleks rõhutada, et Eesti on valmis võtma vastutuse maadluse tiitlivõistluste korraldamise eest ning aitama kaasa selle spordiala edendamisele kogu maailmas. Loodame, et tulevikus saavad ka Poola ja Soome võimaluse korraldada maadlustiitlivõistlusi ning et see üheskoos panustab maadluse populaarsuse kasvule ja arengule Balti regioonis.

Loe rohkem:  Aserbaidžaani maadleja võitis kümnenda EM-kulla | Maadlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga