Ronaldo sai kohatu žesti eest rahatrahvi ja mängukeelu | Jalgpall

2288574h9711t24

Estonias on jalgpalli tähtsus üha kasvav ning sellest tulenevalt jälgitakse hoolega ka rahvusvaheliste mängijate tegemisi. Hiljutine sündmus, kus Cristiano Ronaldo sai kohatu žesti eest rahatrahvi ja mängukeelu, tekitas palju kõneainet nii jalgpallisõprade kui ka spordiajakirjanike seas. Kuidas see olukord mõjutab Portugali staari mainet ning tema tulevikku jalgpalliväljakul, seda jälgitakse põnevusega ka Eestis. Ronaldo suured fännid ja kriitikud ootavad kõiki uudiseid selle kontroversiaalse juhtumi kohta.

Viiel korral maailma parimaks jalgpalluriks valitud Cristiano Ronaldole määrati Saudi Araabia meistriliiga mängus tehtud kohatu žesti eest ühe mängu pikkune võistluskeeld.

Kõnealune intsident leidis aset pühapäeval, mil Ronaldo koduklubi Al-Nassr alistas liigamängus võõrsil Al-Shababi 3:2. Kohtumise jooksul skandeerisid kodumeeskonna toetajad Ronaldo suunas Lionel Messi nime, mispeale otsustas portugallane pärast kohtumist vastata. Lõpuvile järel pani Ronaldo oma käe pilkavalt kõrva juurde ja vehkis seejärel käega oma jalgevahe ees.

Ronaldo

žest jäi kaamerapildile ning Saudi Araabia jalgpalliliit alustas portugallase suhtes distsiplinaarmenetlust. Neljapäeval teatas Saudi alaliit, et Ronaldol tuleb Al-Nassri järgmine kohtumine Al-Hazemi vastu vahele jätta ning ta peab maksma 7400 euro suuruse rahatrahvi.

Ronaldo on sel hooajal Al-Nassri eest kõikide sarjade peale kaasa teinud 35 kohtumises ja löönud 34 väravat. Saudi Araabia meistriliigas on tema saldoks 20 kohtumist ja 22 väravat. Al-Nassr asub liigatabelis 52 punktiga teisel kohal.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ronaldo sai õiglase karistuse oma ebaviisaka käitumise eest. Spordiplatsil peavad kehtima teatud reeglid ja mängijad peavad olema eeskujuks fännidele ja noortele. Rahatrahv ja mängukeeld peaksid tuletama meelde, et jalgpall on rohkem kui lihtsalt mäng – see on ka väärtuste ja aususe väljendus. Loodetavasti võtab Ronaldo sellest olukorrast õppust ning mängib tulevikus fair play vaimus.

Loe rohkem:  Kontinendi edukaim meeskond langes Rahvuste karikal välja | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga