Kaspar Koort: Elevandiluuranniku võit näitas Aafrika jalgpalli müstikat | Jalgpall

2257122hc8b5t24

Tere tulemast! Kaspar Koort räägib Elevandiluuranniku võidust ja Aafrika jalgpalli müstikast. Aafrika jalgpalli võlu ja võim on alati paelunud jalgpallisõpru üle maailma. Koort avab meie jaoks selle müstilise jalgpalli maailma, rääkides Elevandiluuranniku võidust ning selle mõjust Aafrika spordimaastikule. Ta toob esile Aafrika jalgpalli eripärad, kirjeldades seda dünaamilist ja kirglikku mängustiili, mis on teinud Aafrika jalgpalli nii ainulaadseks ja võimsaks. Olge valmis sukelduma Aafrika jalgpalli müstikasse!

Aafrika Rahvuste karikavõiduni jõudnud Elevandiluuranniku koondise teekond kodusel turniiril oli äärmiselt filmilik. Kui tegemist oli favoriitide sekka kuulunud meeskonnaga, olid neil alagrupis väga suured raskused, aga turniiri jooksul end koguti ja lõpuks jäeti tiitel koju.

“Kui me nüüd vaatame, mida enne turniiri räägiti, siis tegelikult oli Elevandiluurannik kahtlemata enne turniiri üks suurtest favoriitidest. Arvestades nende koosseisu ja seda, et turniir toimus Elevandiluurannikul,” lausus Aafrika jalgpalli ekspert ja Õhtulehe ajakirjanik Kaspar Koort ERR-ile.

“Aga see, mis juhtus alagrupiturniiril, kus nad said kaks kaotust ja teine tuli lausa 0:4 selliselt toredalt koondiselt nagu Ekvatoriaal-Guinea – siis oli tõesti nende saatus juuksekarva otsas ja kaheksandikfinaali pääsesid viimasel sekundil. Aga see, mis juhtus edasi ja et nad sinna finaali välja purjetasid ja seal ka asja ära võitsid, on kindlasti muinasjutt.”

Alagruppide kolmandate kohtade võrdluses viimasena 16 hulka jõudnud Elevandiluurannik loobus sõelmängude eel peatreener Jean-Louis Gasset’ teenetest ja määras tema asemele kohusetäitjaks kohaliku mehe Emerse Fae.

“See on eriline lugu ja mõnes mõttes näide, mis seal Aafrikas toimuda võib. Aafrika jalgpalli müstilisem pool. Elevandiluuranniku prantslasest peatreener Gasset lasti lahti enne seda, kui polnud veel päris kindel, kas nad alagrupiturniiri järel välja langevad või mitte,” kommenteeris Koort.

Loe rohkem:  18-aastase poolkaitsja värav tõi ManU-le lisaminutitel dramaatilise võidu | Jalgpall

“Teistpidi võib ka nii arvata, et kui nad poleks peatreener Gasset’d lahti lasknud, siis kaheksandikfinaalis Senegali vastu poleks Elevandiluurannikul olnud mingit varianti. Aga Emerse Fae juhendamisel – koondise kunagine poolkaitsja, kes sai nüüd ajutisel kombel peatreeneriks – hakkasid asjad ootamatult ägedalt minema. Elevandiluuranniku inimeste jaoks ilmselt ka.”

Kõigepealt alistati kaheksandikfinaalis penaltiseeria järel Senegal, siis veerandfinaalis lisaajal Mali ja poolfinaalis juba normaalajal tulemusega 1:0 Kongo DV. Finaalis Nigeeriaga oldi esimese tunni järel 0:1 taha, aga lõpuks võideti Franck Kessie ja Sebastien Halleri väravatest 2:1.

2257122hc8b5t24

Koorti sõnul oli sõelmängudes tegemist nii emotsionaalse kui ka taktikalise muutusega. “Fae on Elevandiluurannikult pärit, see on tema riik. Ta ei ole suvaline Prantsusmaa peatreener, kelle jaoks Elevandiluuranniku koondis on üks järjekordne linnuke CV-s. Tema jaoks oli see koduriik ja selle esindamine ja suutis seda ka mängijatele selgeks teha. Et mängime kogu rahva hüvanguks ja auks,” ütles ta.

“Aga ta tegi ka mänguliselt väga olulisi asju teistmoodi. Tegi koosseisulisi vangerdusi ja olulisi ümberkorraldusi ka taktikas. See see edu võtti lõppkokkuvõttes ka oli. Üks asi oli kindlasti see, et Elevandiluuranniku tugev keskpoolkaitsjate kolmik koosseisus Franck Kessie, Ibrahim Sangare ja Seko Fofana – nad on kõik väga head mehed, aga Gasset’ käe all see asi ei toiminud neil üldse. Vahed nii ründeliini kui ka kaitseliiniga olid kogu aeg paigast ära ja meeskond oli tasakaalust väljas.”

“Fae võttis kätte ja võttis sellise lükke, et asendas ühe keskpoolkaitsjatest vanameister [Jean Michael] Seriga, kes nii väga rünnakule ei tikkunud, vaid hoidis asju seal taga korras. See oli kindlasti üks asi, mis oli taktikaliselt üks edu võtmetest,” tähtsustas Koort.

Loe rohkem:  Naiste superkarika nimel heitlevad taas Flora ja Sporting | Jalgpall

“Teine asi, mida ei tohi ka tegelikult alahinnata, on see, et alagrupiturniiril ei saanud Elevandiluurannik vigastuste tõttu kasutada kaht olulist mängijat: ääreründajat Simon Adringat, kes mängib klubijalgpalli Inglismaal Brightonis ja keskründajat Sebastien Halleri.”

“Väikestviisi hakkasid play-off’is mänguminuteid koguma ja kogusid nii, et finaalis kaks resultatiivset söötu andnud Adringa valiti turniiri parimaks noormängijaks ja Haller lõi võiduvärava finaalis ja poolfinaalis,” lausus Koort. “Nende meeste lisandumine oli ka kindlasti väga oluline, mis aitas Elevandiluurannikul seda muinasjuttu korraldada.”

1957. aastast toimuva Aafrika Rahvuste karika on Elevandiluurannik võitnud nüüd kolm korda: varasemalt ka 1992. ja 2015. aastal. Sama palju on tiitleid Nigeerial. Rohkem on suutnud esikohale tulla Egiptus (7), Kamerun (5) ja Ghana (4).

In conclusion, the victory of the Ivory Coast team in the Africa Cup of Nations highlighted the mystique of African football. Kaspar Koort’s insights into the team’s success shed light on the unique blend of skill, determination, and passion that defines the sport on the continent. This victory not only demonstrates the emergence of new footballing powers but also serves as a reminder of the rich talent and potential that exists in African football. As we continue to witness the growth and evolution of the sport, it is important to recognize and celebrate the contributions of African teams and players on the global stage.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga