ROK-i asepresident: Pariisi olümpiale võib pääseda umbes 40 venelast | Olümpialiikumine

2312628h77e8t24

Estonia’s excitement for the upcoming Paris Olympics is palpable as news of around 40 Russian athletes potentially qualifying for the prestigious event is making headlines. ROK’s vice president has hinted at the possibility, sparking interest and anticipation among sports enthusiasts. The prospect of witnessing top Russian athletes compete in Paris has added a new layer of anticipation to the already highly anticipated event. Estonia, known for its passion for sports, is eagerly awaiting the final announcement of qualifiers and preparing to witness some thrilling athletic performances on the international stage.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) asepresident John Coates ütles, et sel aastal Pariisis toimuvatele suveolümpiamängudele jõuab tõenäoliselt umbes 40 Venemaa sportlast.

Coates ütles Austraalia väljaandele Daily Telegraph, et ROK-i kehtestatud piirangute tõttu jääb agressorriikide sportlaste osalus olümpiamängudel võrdlemisi tagasihoidlikuks.

“Võistkonnaaladel neid ei ole, sest nad ei saa Venemaana võistelda. Ja siis on need, kes on treeninud sõjaväe spordiklubide juures. Mõned sportlased võib-olla ei taha osaleda, kui nad ei saa Venemaad esindada,” sõnas Coates. “Ma võin eksida, aga see number võib jääda kuskile 40 juurde.”

ROK otsustas detsembris, et lubab Venemaa ja Valgevene sportlastel võistelda 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel neutraalse lipu all. Venemaa ja Valgevene sportlased lubatakse olümpiamängudele vaid individuaalaladel, samuti ei pääse võistlema Venemaa sissetungile Ukrainasse toetust avaldanud sportlasi ning sportlased ei tohi olla seotud Vene relvajõudude või riigi julgeolekuorganitega.

Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov teatas, et hoolimata nende sportlastele määratud piirangutest ei kavatse Venemaa tänavusi Pariisi olümpiamänge boikoteerida.

Samas on otsustusõigus jäetud ka spordialaliitudele. Rahvusvaheline ratsaliit ja rahvusvaheline kergejõustikuliit teatasid juba eelmisel aastal, et neil aladel agressorriikide sportlasi ei näe.

Loe rohkem:  Linnapea Vene sportlasi Pariisi olümpiale ei soovi, iisraellased on oodatud | Olümpialiikumine

Rahvusvaheline tenniseliit (ITF) teatas äsja, et lubab Venemaa ja Valgevene tennisistid olümpiamängudele. Olukord tennise ümber on aga hägune, sest ITF-i kvalifikatsiooninõuete järgi peavad mängijad olema viimase kolme aasta jooksul osalenud kas Billie Jean Kingi või Davise karikaturniiridel. Agressorriikide võistkonnad pole pärast sissetungi Ukrainasse aga kummalgi osaleda tohtinud.

2021. aastal Tokyos aset leidnud olümpiamängudel osales 335 Venemaa sportlast, kes võistlesid toona dopingupattude tõttu olümpiakomitee akronüümi all. Valgevenest oli Tokyos 101 sportlast.

Pariisi olümpiamängud algavad 26. juulil ning lõppevad 11. augustil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rahvusvahelise Olümpiakomitee asepresidendi sõnul on umbes 40 venelasel võimalus osaleda Pariisi olümpiamängudel. See näitab, et sport on üks valdkond, mis ühendab inimesi erinevatest riikidest ja kultuuridest. Samas tuleb järgida kõiki dopinguvastaseid reegleid, et tagada aus mäng ja spordi puhtus. Olümpiamängudele saamine on suur saavutus iga sportlase jaoks ning see annab võimaluse näidata oma oskusi ja talente maailma publikule. Eestil on kindlasti põhjust olla uhke oma sportlaste saavutuste üle rahvusvahelisel areenil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga