Rohenäpud varusid seemnefestivalil kevadeks vajalikku | Eesti

2291508ha668t24

Tere tulemast Eesti seemnefestivalile, kus rohenäpud saavad varuda kõik vajaliku kevade saabumiseks! Siin saab avastada laias valikus seemneid ja taimi, mis aitavad luua kauneid aedu ja rõõmustavad aialisi üle terve maa. Festivalil saab tutvuda põnevate aiandustrendidega, kuulata asjatundlike aiapidajate nõuandeid ning leida inspiratsiooni uute taimede kasvatamiseks. Olgu tegemist kogenud aiahuvilisega või algajaga – meie festival pakub midagi kõigile, kes naudivad looduse ilu ja soovivad luua oma rohelise oaasi. Tule ning avasta uued võimalused oma aias!

Sajad hobiaednikud kogunesid Jõgevale seemnefestivalile, et varuda kõik kevadeks vajalik seemnetest kuni kasvumullani. Populaarseim oli kartulisort Jõgeva kollane, mida paraku jätkus vaid vähestele.

Vaid kümme minutit pärast ametlikku avamist pidid kartuliseemne müüjad tõdema, et Jõgeva kollane on otsas. Seda jagati tänavu kokku 400 kilogrammi ehk 80 viiekilost kotti.

“Esimesed inimesed olid juba kell üheksa ukse taga sest, nad arvasid, et muidu jäävad kartuliseemnest lihtsalt ilma. Asi on selles ka, et see on ainus koht, kust saab sertifitseeritud seemnekartulit, sellepärast ei tahetud ilma jääda,” rääkis seemnefestivali korraldaja Ülle Jukk.

“Mina tulin varajase kartuli järele, saime Ranomi omale. Kahjuks Jõgeva kollasest jäime ilma, see läks kiiresti ära,” ütles festivalikülastaja Margit.

“Oleksin võtnud Jõgeva kollast, aga otsa sai. Just kui tulime, siis juba viimased müüdi ära, ei saanud enam,” sõnas festivalil käinud Helgi, kes soovis festivalilt lisaks kartulile ka palju muud.

“Sibulaseemneid, tippsibul. Siis väga hea sort, mida kuskilt ei saa, on Jõgeva herne sort Valma, seda ma sain. Siis kaalikas on ka Jõgeva oma hea. Tomatit ikka ka,” loetles ta.

Lisaks ostlemisele sai igal täistunnil osaleda mõnes aianduse töötoas ning küsida nõu oma ala ekspertidelt.

Loe rohkem:  Stoicescu asemel sai Eesti 200 juhatusse Tarmo Tamm | Eesti

“Põhiline Eesti rahva küsimus on see, mis on kõige varajasem (kartuli)sort tänasel päeval. Praegu on väljas varajastest Jõgeva suvik ja Varmas. Aga ma võin saladuskatte all öelda, loodame, et 2025. aasta lõpuks on meil uus varajane sort ka. Nime ma veel ei tohi öelda,” rääkis sordiaretaja, teadur Terje Tähtjärv.

Juba teist korda toimus seemnefestival Maaelu Teadmuskeskuse universaalhallis, kus tegeletaksegi Eesti oma kartuli- ja köögiviljasortide aretusega.

“Me teeme kõik kulinaarsete omaduste hindamised meie oma inimestega ja neil on oma Eesti maitse. Ma arvan, et me teeme seda õigesti praegu,” ütles Tähtjärv.

Kokkuvõttes võib öelda, et seemnefestival on suurepärane võimalus rohenäppudel varuda kõike vajalikku kevadeks. Festival pakub laias valikus erinevaid seemneid ja taimi, mis aitavad luua kauneid aedu ja rõdusid ning toetavad tervislikku ja jätkusuutlikku eluviisi. Lisaks sellele on see hea võimalus tutvuda teiste aiandushuvilistega, vahetada kogemusi ja õppida uusi oskusi. Seemnefestivalil käimine on kindlasti inspireeriv ja hariv kogemus igale loodusesõbrale Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga