Duo Ruut astus Belgia tuuri raames üles mainekas Bozari kontserdimajas | Muusika

2281128h7276t24

Eesti publikul oli harukordne võimalus kogeda Duo Ruudi imelist muusikat Belgia mainekas Bozari kontserdimajas. Duo Ruut, koosneb kahest väljapaistvast muusikust, kes viivad kuulajad maagilisele muusikalisele rännakule. Nende muusika on tuntud oma sügava emotsionaalsuse ja tehnilise meisterlikkuse poolest ning nende esinemine Bozari kontserdimajas ei petnud ootusi. Duo Ruut pani publiku hingestatult kaasa elama ning pakkus unustamatut elamust kõigile kohalviibijatele. Nende muusikaline anne ja kirg muusika vastu on tõeliselt võrratu ning nende esinemine oli kahtlemata sündmus, mis jääb kauaks meelde.

Eesti indie-folk bänd Duo Ruut tegi eelmisel nädalal tuuri Belgias, kus anti kokku kuus kontserti. Reedel esineti publikule ka mainekas Brüsseli Bozari kontserdimajas.

Kannel ei ole pill, mis Brüsseli Bozari kaunite kunstide palees just tihti kõlaks. Eelmisel reedel tutvustas Eesti Duo Ruut, kuidas on võimalik kontserdisaal ebatraditsiooniliste meetoditega kõlama panna.

“Üritame hoida meie pärimuse tuuma meie muusikasalves, aga teeme sinna ümber kaasaegsema mulli. Ehk siis põhimõtteliselt muusika, mida me ise tahaks kuulata ja mis me arvame, et maailmast veel puudu on,” kommenteeris ansambliliige Ann-Lisett Rebane.

Seekordsel tuuril andis Duo Ruut kokku kuus kontserti erinevates Belgia linnades, kus kohalike kõrval oli võimalus neid kuulata ka suuremahulisel Eesti kogukonnal.

“Meil on olnud tuure, kus oleme umbes nädal aega ära näiteks Saksamaal, Prantsusmaal ja nüüd aprillis tuleb ka Rootsis umbes nädalane tuur. Aga meil on ka väga palju üksikuid käimisi, kus on ainult üks kontsert või paar. Või siis ühendame mõned riigid omavahel, et ei peaks vahepeal koju tagasi sõitma,” rääkis Katariina Kivi.

Muusikapalade vahele rääkisid Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi bändi ja nende erinevate lugude tekkelood, milles väljendus ka põhjamaine melanhoolne iroonia. Samas võtmes jätkas ka nendega koos Brüsselis üles astunud Rootsi-Norra bänd Ævstaden, kelle muusikas on sarnaseid elemente.

Loe rohkem:  Peedu Kass: muusiku amet ei saa kunagi selgeks | Muusika

Ævestadeni liige Evina Storaakern loodab, et koos astutakse lavale ka tulevikus. “Me sobime ideaalselt. Ma väga loodan, et esineme tulevikus veel koos. Armastan nende muusikat,” sõnas ta.

“Kui ma õigesti aru saan, siis nad kasutavad ka mingit versiooni kandlest või see on sarnases stiilis instrument rohkemate keeltega. Ka nende muusikas on näppemustrid ja vokaalsed harmooniad ning seepärast sobime väga hästi kokku,” lisas teine Ævestadeni liige Kenneth Lien.

Ævtsadenit on Eesti publikul võimalus kuulata aprillis Tallinn Music Weekil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Duo Ruut esinemine Belgia mainekas Bozari kontserdimajas oli suurepärane võimalus tutvustada Eestit ja meie muusikat rahvusvahelisel tasandil. Nende esitlus oli professionaalne ja kõrgetasemeline, näidates meie muusikute oskusi ja talenti. See üritus aitas kindlasti tugevdada Eesti ja Belgia kultuurilisi sidemeid ning pakkus ka publikule unustamatu muusikalise elamuse. Duo Ruut jäi toredalt rahule ja andis endast parima, et esineda vääriliselt nii mainekas kontserdipaigas. Ootame juba põnevusega nende järgmist esinemist kodumaal ja rahvusvaheliselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga