Viimastel päevadel on palju kõmu tekitanud uudis, et Red Bulli juhti süüdistanud töötaja leping on peatatud. See samm on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone vormelisporti jälgivate fännide seas. Mis on juhtunud ja millised tagajärjed see võib kaasa tuua? Kas süüdistused on alusetud või on tõepõhi all? Üks asi on kindel – see sündmus paneb kogu vormelisporti maailma pead murdma ning ootame huviga, kuidas see olukord edasi areneb.
Red Bull kõrvaldas ametist vormel-1 meeskonna pealik Christian Hornerit kohatus ja kontrollivas käitumises süüdistanud naissoost töötaja.
Horner ise on süüdistusi eitanud ja Red Bulli juhatus lükkas kaebuse pärast sisejuurdlust tagasi. “Ettevõte ei saa seda siseasja kommenteerida,” sõnas neljapäeval Red Bulli esindaja. BBC teatel pannakse kaebuse esitanud töötajale süüks autust.
Briti ajaleht The Times kirjutas veebruari alguses, et üks naiskolleeg süüdistas 50-aastast Hornerit sobimatus käitumises ja andis sellest teada võistkonna omanikfirmale. Red Bull algatas seepeale Horneri suhtes sisejuurdluse, tiimipealik ise lükkas süüdistused tagasi.
Red Bull avalikustas sisejuurdluse tulemused eelmisel kolmapäeval ja leidis, et Horner ei olnud väidetavas sobimatus käitumises süüdi. “Red Bull on kindlal seisukohal, et uurimine oli õiglane, põhjalik ja erapooletu,” sõnas ettevõtte pressiesindaja.
BBC andmetel ei ole Red Bull aga antud küsimuses üksmeelne. Nimelt viidatakse oma allikatele, mille järgi soovib firma austerlaste pool – kel 49 protsenti aktsiaid – Horneri vallandamist, aga Tai päritolu enamusaktsionär Chalerm Yoovidhya toetavat britti.
Horner sai Red Bulli vormel-1 meeskonna pealikuks juba 2005. aastal, olles sel hetkel 31-aastasena noorim vormel-1 tiimijuht. Alates 2010. aastast on meeskond võitnud kuus konstruktorite karikat ja seitse individuaalset MM-tiitlit.
Kokkuvõttes võib öelda, et Red Bulli juhi süüdistamine on tekitanud suurt segadust ja pole vormelispordi maailmas kerge teema. Töötaja lepingu peatamine näitab, et ettevõte võtab seda olukorda tõsiselt ja soovib järgida kõiki õigusnorme. Selge on see, et sellised konfliktid võivad kahjustada meeskonna mainet ja mõjutada võistlejate keskendumist. Oluline on, et kõik asjaolud saaksid põhjalikult uuritud ja lahendus leitakse ausalt ja õiglaselt. Eestis tuleks seda juhtumit jälgida ning õppida sellest olulised õppetunnid.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus