Kriisiekspert: humanitaarabi ei jõua Gazas inimesteni | Välismaa

2298999h959ft24

Tensions are rising in Gaza as the delivery of humanitarian aid is being impeded, leaving many vulnerable residents without basic necessities. As a crisis expert points out, the lack of access to essential resources is exacerbating an already dire situation in the region. The international community must come together to ensure that humanitarian aid reaches those in need in Gaza to prevent further suffering and loss of life. The urgency of the situation calls for immediate action and cooperation from all parties involved.

Kriisiekspert Gert Tederi sõnul on humanitaarabi kohaletoimetamine Gazas maismaa kaudu peaaegu võimatu, kuna teed on hävitatud. Õhusaadetiste puhul puudub aga jaotussüsteem.

“Seal on humanitaarkatastoof – midagi lihtsamat või lühemat on võimatu öelda,” ütles kriisiekspert Gert Teder neljapäeval “Ringvaates”.

“Pommitamise tagajärjel on purunenud teedevõrgustik, mis on igasuguse humanitaarabi transpordil elutähtis,” sõnas Teder.

Humanitaarabi töötajad on kriisieksperdi sõnul samuti ohus – hukutakse sõjategevuse tagajärjel või meeleheitel inimmasside rünnakute tõttu.

Humanitaarabi üritatakse kohale toimetada maismaa kaudu ning õhusaadetiste teel. “Igast suunast proovitakse Gazasse sisse pääseda. Samal ajal peetakse läbirääkimisi Iisraeliga, et see oleks võimalikult turvaline. Üks variant on mööda maad läbi Egiptuse, teine variant on õhust,” sõnas Teder.

Humanitaarabi pakid sisaldavad toiduained ning hügieenitarbed.

Tederi sõnul on probleem, et keegi ei kontrolli, mis saab õhu kaudu saadetud pakist pärast maandumist. “On meeleheide ja metsikud reeglid lähevad käiku – kellel on jõudu, see rabab rohkem,” sõnas Teder.

Eestis on viimaste aastate jooksul jätkuvalt jälgitud ja toetatud humanitaarabi vajajaid üle maailma, sealhulgas Gaza elanikke. Kriisiekspertide hinnangul on aga murettekitav see, et osa humanitaarabist ei jõua tegelikult abivajajateni. Oluline on tagada, et abi jõuaks kohale kiiresti ja tõhusalt, sest iga abivajaja elu võib sõltuda sellest. Eesti jätkab seega pingutusi selleks, et aidata kaasa abi efektiivsemale ja otstarbekamale jaotamisele kriisipiirkondades.

Loe rohkem:  Vabariiklased üritavad USA sisejulgeolekuministrit ametist tagandada | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga