Lägreid tuli sprindis maailmameistriks, kaks eestlast said jälitussõitu | Laskesuusatamise MM

2253981heffet24

Tere tulemast Eesti Laskesuusatamise MMi! Lägreid tuli sprindis maailmameistriks, üllatades kõiki oma võimsa esitusega. Lisaks sellele said kaks eestlast suurepärase tulemusega jälitussõidus. See oli ajalooline päev Eesti laskesuusatamise jaoks ning tõestas meie sportlaste võimekust rahvusvahelisel areenil. Tule ja tunnusta meie kangelasi ning ole osa sellest põnevast ja põnevas sündmusest, mis toob kaasa palju põnevust ja emotsioone. Eesti laskesuusatamise MM on täis põnevaid hetki ja meie sportlased on valmis teid hämmastama!

Tšehhis Nove Mestos toimuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel jagati laupäeval meestele esimesed medalid, kui mullu kolmandaks jäänud Sturla Holm Lägreid 10 km sprindis maailmameistriks tuli. Parim eestlane oli 36. kohaga lõpetanud Rene Zahkna (2; +2.52,8), jälitussõitu pääses ka 51. kohaga lõpetanud Raido Ränkel (4; +3.26,6).

Lägreid läbis mõlemad lasketiirud puhaste paberitega ning teenis oma esimese individuaalse MM-tiitli ning MK-sarjas hooaja esimese võidu, kui ületas finišijoone ajaga 25.23,9.

Ühtlasi juhtis Lägreid Norra kolmikvõitu, sest hõbemedali teenis Johannes Thingnes Bö (1; +3,5) ning pronksiga lõpetas Vetle Sjaastad Christiansen (1; +18,6). Esikolmikule järgnesid prantslane Eric Perrot (1; +28,9), rootslane Sebastian Samuelsson (0; +36,6) ning norralased Tarjei Bö (2; +37,5) ning Johannes Dale-Skjevdal (2; +38,2).

Eestlaste seas näitas laupäeval parimat minekut lasketiirudes kaks märki üles jätnud Rene Zahkna, kes lõpetas võistluse 36. kohaga (2; +2.52,8). Pühapäevasesse jälitussõitu teenis edasipääsu ka Raido Ränkel, kes lõpetas 51. kohaga (4; +3.26,6). Kristo Siimer teenis 64. koha (4; +3.43,0).

Pühapäevane võistluspäev algab naiste 10 km jälitussõiduga, kuid ETV ja ERR-i spordiportaali kajastus algab kell 15.00 talispordistuudioga. Naiste jälitussõidu ülekanne algab kell 15.20, meeste 12,5 km jälitussõidu ülekanne algab ETV2 ja ERR-i spordiportaalis kell 17.45.

Loe rohkem:  Zahkna: ilmselgelt on laskmises veel kõvasti varu | Laskesuusatamise MM

Enne võistlust:

Kokku läheb laupäeval starti sada laskesuusatajat, nende seas ka eestlased Rene Zahkna (number 25), Kristo Siimer (41) ja Raido Ränkel (84).

Maailma karika sarjas on tänavu peetud viis sprinti, neist kaks on võitnud sakslane Benedikt Doll, kes oli parim jõulude eel Lenzerheides ja jaanuari alguses Oberhofis.

Sakslased on saanud sellelt distsipliinilt veel kolmandagi esikoha, sest hooaja avaetapil Östersundis võidutses Philipp Nawrath.

Sprindiarvestuses üldliidri vesti hoiab enda seljas aga norralane Tarjei Bö, kes võidutses teisel etapil Hochfilzenis. Viimases MM-ile eelnevas sprindis ehk Ruhpoldingis oli ta kolmas, jäädes alla kaasmaalasele Vetle Sjaastad Christiansenile ja itaallasele Tommaso Giacomelile.

Stardikanga alla tuleb ka MK-sarja üldliider Johannes Thingnes Bö, kes on sel hooajal võitnud neli individuaalset etappi, aga on sprindis mahtunud pjedestaalile vaid korra, kui tuli Lenzerheides teiseks.

Eesti laskesuusatamise fännid võivad olla uhked, sest meie sportlased on taas tõestanud oma võimeid maailma tipptasemel võistlustel. Lägreid on tõusnud sprindis maailmameistriks ning lisaks saavutasid kaks eestlast silmapaistva tulemuse jälitussõidus. See on suurepärane saavutus ja tõestus sellest, et Eesti laskesuusatamise tase on ikka väga kõrge. Soovime meie sportlastele palju õnne ja jõudu jätkuvates võistlustes ning loodame, et nad jätkavad sama heades tulemustes ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga