Rally Estoniat ja laskesuusatamise MM-i plaanitakse toetada enam kui seitsme miljoniga | Laskesuusatamine

1389715h3fbet24

Tere tulemast! Are you ready for an adrenaline-fueled adventure in Estonia? With over seven million euros pledged to support Rally Estonia and the Biathlon World Championships, the excitement in the air is palpable. Whether you’re a fan of fast cars whizzing through winding forest tracks or the precision of biathletes taking aim on the snow-covered course, Estonia is the place to be. Join us as we cheer on our athletes and witness world-class competitions that will leave you on the edge of your seat. Don’t miss out on the action-packed events that showcase the best of Estonia’s sporting excellence.

Veebruaris avas kultuuriministeerium esimest korda taotlusvooru, mille raames toetatakse rahvusvaheliselt väga kõrge taseme ja suure riigi turundamise potentsiaaliga spordivõistlusi. Rally Estonia korraldamist plaanitakse voorust toetada kahe aasta jooksul kokku 3,15 miljoni euroga ja laskesuusatamise MM-i korraldamist nelja aasta jooksul 4,3 miljoni euroga.

Esimest korda avatud taotlusvoor annab suurvõistluste korraldajatele kindlustunde korraldusõiguse taotlemiseks pikemas perspektiivis, samuti muutub spordivõistluste toetamine süsteemsemaks. Vooru raames toetatakse täiskasvanute maailmameistrivõistluste, Euroopa meistrivõistluste või nende etappide ja samaväärsete võistluste või maailmakarikavõistluste korraldamist.

Taotlusvoorust eraldatakse suurte spordivõistluste korraldamiseks järgmise nelja aasta jooksul kokku kuni 12 miljonit eurot, toetuste summad kinnitatakse aasta lõikes. Kuna 2025. aasta autoralli maailmameistrivõistluste etappide ja 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistluste korraldamise eelduseks on rahvusvahelised katusorganisatsioonid seadnud väiksemate võistluste eduka korraldamise Eestis, sisaldab eraldatav kogusumma ka nende võistluste korralduskulusid. 

2024. aastal on kaasnevateks võistlusteks laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused, mida toetati taotlusvoorust 150 000 euroga ja Euroopa meistrivõistluste etapp ERC Delfi Rally Estonia, mida toetati 1,15 miljoni euroga.

“Rahvusvahelised võistlused on iga riigi silmapaistvaks visiitkaardiks. Kõrgel tasemel suurvõistlused toovad Eestisse märkimisväärse hulga välisturiste, elavdades majandust ja regionaalarengut,” ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Ilma tõttu edasi lükkunud võistlusel on stardis neli eestlannat | Laskesuusatamine

“Kui 2017. aastal toetas ministeerium rahvusvahelisi spordisündmusi kokku 340 000 euroga, siis 2024. aasta eelarves on selleks ette nähtud üle kuue miljoni euro. Eesti sporditipud saavad tänu sellele võimaluse võistelda kodustel radadel, kohalik publik aga elada kaasa nii meie oma talentidele kui ka rahvusvahelistele sporditähtedele.”

Rohkem infot taotlusvooru kohta leiab ministeeriumi kodulehelt. 

Kokkuvõttes võib öelda, et nii Rally Estonia kui ka laskesuusatamise MM on olulised spordisündmused, mis toovad rahvusvahelise tähelepanu Eestile. Plaan toetada neid üritusi enam kui seitsme miljoni euroga näitab riigi pühendumust spordi arengule ja edendamisele. Loodame, et nii rallifännid kui ka laskesuusatajad saavad nautida kvaliteetseid võistlusi ning et Eesti sportlased saavad esindada oma riiki oma parimal tasemel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga