Rally Estonia ja laskesuusatamise MM-i plaanitakse toetada enam kui seitsme miljoniga | Laskesuusatamine

1389715h3fbet24

Tere tulemast Eestisse, where the worlds of motorsport and biathlon are set to collide in a spectacular display of skill and speed. Rally Estonia and the Biathlon World Championships are joining forces to create an unforgettable experience for fans and athletes alike. With over seven million euros in funding, this event promises to be a thrilling showcase of talent and competition. Get ready to witness the best of both worlds come together in a unique and thrilling event like no other.

Veebruaris avas kultuuriministeerium esimest korda taotlusvooru, mille raames toetatakse rahvusvaheliselt väga kõrge taseme ja suure riigi turundamise potentsiaaliga spordivõistlusi. Rally Estonia korraldamist plaanitakse voorust toetada kahe aasta jooksul kokku 3,15 miljoni euroga ja laskesuusatamise MM-i korraldamist nelja aasta jooksul 4,3 miljoni euroga.

“Rahvusvahelised võistlused on iga riigi silmapaistvaks visiitkaardiks. Kõrgel tasemel suurvõistlused toovad Eestisse märkimisväärse hulga välisturiste, elavdades majandust ja regionaalarengut,” ütles kultuuriminister Heidy Purga.

“Kui 2017. aastal toetas ministeerium rahvusvahelisi spordisündmusi kokku 340 000 euroga, siis 2024. aasta eelarves on selleks ette nähtud üle kuue miljoni euro. Eesti sporditipud saavad tänu sellele võimaluse võistelda kodustel radadel, kohalik publik aga elada kaasa nii meie oma talentidele kui ka rahvusvahelistele sporditähtedele.”

Esimest korda avatud taotlusvoor annab suurvõistluste korraldajatele kindlustunde korraldusõiguse taotlemiseks pikemas perspektiivis, samuti muutub spordivõistluste toetamine süsteemsemaks. Vooru raames toetatakse täiskasvanute maailmameistrivõistluste, Euroopa meistrivõistluste või nende etappide ja samaväärsete võistluste või maailmakarikavõistluste korraldamist.

Taotlusvoorust eraldatakse suurte spordivõistluste korraldamiseks järgmise nelja aasta jooksul kokku kuni 12 miljonit eurot, toetuste summad kinnitatakse aasta lõikes. Kuna 2025. aasta autoralli maailmameistrivõistluste etappide ja 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistluste korraldamise eelduseks on rahvusvahelised katusorganisatsioonid seadnud väiksemate võistluste eduka korraldamise Eestis, sisaldab eraldatav kogusumma ka nende võistluste korralduskulusid. 

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Naiste MK-hooaja esikolmik selgub viimase sõiduga | Laskesuusatamine

2024. aastal on kaasnevateks võistlusteks laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused, mida toetati taotlusvoorust 150 000 euroga ja Euroopa meistrivõistluste etapp ERC Delfi Rally Estonia, mida toetati 1,15 miljoni euroga.

Rohkem infot taotlusvooru kohta leiab ministeeriumi kodulehelt. 

Eesti on uhke toetada Rally Estonia ja laskesuusatamise MM-i enam kui seitsme miljoni euroga. See näitab meie pühendumust spordile ning soovime aidata korraldada edukaid ja ohutuid üritusi. Loodame, et see rahaline tugi aitab tuua rohkem rahvusvahelist tähelepanu Eestile ja tõstab meie mainet spordimaana. Anname endast parima, et tagada, et kõik ettevõtmised oleksid sujuvad ja meeldejäävad nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele. Aitäh kõigile, kes selle kõige võimalikuks tegid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga