Rally Estonia ja laskesuusatamise MM saavad enam kui seitse miljonit | Laskesuusatamine

1389715h3fbet24

Tere tulemast Eestisse! Rally Estonia ja laskesuusatamise maailmameistrivõistlused toovad sel aastal siia rohkem kui seitse miljonit külastajat üle kogu maailma. See on suur sündmus meie riigile, mis tõstab meie mainet kui kvaliteetsete spordiürituste korraldajat. Laskesuusatamise fännid saavad nautida kaunist loodust ja põnevaid võistlusi ning Rally Estonia pakub adrenaliinirohkeid hetki kõigile auto spordiarmastajatele. Olge valmis kogema suurepärast meelelahutust ja võimsat atmosfääri sel aastal Eestis!

Veebruaris avas kultuuriministeerium esimest korda taotlusvooru, mille raames toetatakse rahvusvaheliselt väga kõrge taseme ja suure riigi turundamise potentsiaaliga spordivõistlusi. Rally Estonia korraldamist plaanitakse voorust toetada kahe aasta jooksul kokku 3,15 miljoni euroga ja laskesuusatamise MM-i korraldamist nelja aasta jooksul 4,3 miljoni euroga.

Esimest korda avatud taotlusvoor annab suurvõistluste korraldajatele kindlustunde korraldusõiguse taotlemiseks pikemas perspektiivis, samuti muutub spordivõistluste toetamine süsteemsemaks. Vooru raames toetatakse täiskasvanute maailmameistrivõistluste, Euroopa meistrivõistluste või nende etappide ja samaväärsete võistluste või maailmakarikavõistluste korraldamist.

Taotlusvoorust eraldatakse suurte spordivõistluste korraldamiseks järgmise nelja aasta jooksul kokku kuni 12 miljonit eurot, toetuste summad kinnitatakse aasta lõikes. Kuna 2025. aasta autoralli maailmameistrivõistluste etappide ja 2027. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistluste korraldamise eelduseks on rahvusvahelised katusorganisatsioonid seadnud väiksemate võistluste eduka korraldamise Eestis, sisaldab eraldatav kogusumma ka nende võistluste korralduskulusid. 

2024. aastal on kaasnevateks võistlusteks laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused, mida toetati taotlusvoorust 150 000 euroga ja Euroopa meistrivõistluste etapp ERC Delfi Rally Estonia, mida toetati 1,15 miljoni euroga.

“Rahvusvahelised võistlused on iga riigi silmapaistvaks visiitkaardiks. Kõrgel tasemel suurvõistlused toovad Eestisse märkimisväärse hulga välisturiste, elavdades majandust ja regionaalarengut,” ütles kultuuriminister Heidy Purga.

“Kui 2017. aastal toetas ministeerium rahvusvahelisi spordisündmusi kokku 340 000 euroga, siis 2024. aasta eelarves on selleks ette nähtud üle kuue miljoni euro. Eesti sporditipud saavad tänu sellele võimaluse võistelda kodustel radadel, kohalik publik aga elada kaasa nii meie oma talentidele kui ka rahvusvahelistele sporditähtedele.”

Loe rohkem:  Eesti noorte laskesuusakoondis alustab kodust MM-i medalimõtetega | Laskesuusatamine

Rohkem infot taotlusvooru kohta leiab ministeeriumi kodulehelt. 

Kokkuvõttes näitab Rally Estonia ja laskesuusatamise MMi korraldamine Eestis riigi võimekust suurürituste edukaks läbiviimiseks ning tõstab oluliselt Eesti tuntust spordimaana. Üle seitsme miljoni euro suurune investeering näitab, et Eesti on valmis panustama spordi arengusse ja propageerima tervislikke eluviise. Nii Rally Estonia kui ka laskesuusatamise MM on suurepärased võimalused tutvustada Eestit rahvusvahelisel spordiareenil ning tõsta meie riigi mainet maailmas. See on suurepärane saavutus Spordi-Eestile ja peaks innustama meid veelgi suuremateks edule ligi hankima.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga