Väikese printsi auhinna laureaat on Tiina Mölder | Teater

2317017hccd3t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suur rõõm teatada, et sel aastal on Väikese Printsi auhinna laureaatiks valitud hinnatud teatrikunstnik Tiina Mölder. Tema looming on olnud erakordselt mõjukas ning on avanud uusi uksi teatrimaailmas. Tema unikaalne lähenemine lavakujundusele ja kostüümidele on tõstnud Eesti teatrikunsti uuele tasemele. Tulge ja avastage koos meiega Tiina Mölderi võrratu talent ja loovus!

Rahvusvahelise noore vaataja teatri päeva raames kuulutati välja Väikese printsi tunnustusauhinna laureaat. Auhind anti üle 20. märtsil pärast Miksteatri etendust “Oscar ja Roosamamma. Kirjad Jumalale” tantsijale, lavastajale ja tantsupedagoogile Tiina Möldrile.

Žürii tõstis esile Tiina Möldri kui lavastaja, kelle lavastused lastele ja noortele on alati omanäolised, leidlikud, kaasavad ja kunstiliselt kõrgel tasemel. Alates 2004. aastast on ZUGA Ühendatud Tantsijad lavale toonud mitmeid lavastusi lastele  ja noortele, mis alati on üllatavad ning ärgitavad noort vaatajat kaasa mõtlema. Tiina Mölder on loonud ka nüüdistantsulavastusi ning liikumisseadeid draamalavastustele.

Tiina Mölder on lõpetanud Tallinna Ülikoolis 1997. aastal koreograafia eriala bakalaureuseõppe ning 2012. aastal magistriõppe. Täiendanud end meistriklassides kaasaegse tantsu, improvisatsiooni, kontaktimprovisatsiooni ja kompositsiooni alal. Ta kuulub aastast 1999 ühendusse ZUGA Ühendatud Tantsijad ning on selle asutajaliige. 

Oluline on olnud tema panus tantsupedagoogina nii Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriõppes, Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas, Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppes kui ka lavalise liikumise lektorina TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. 

Väikese printsi tunnustusauhind antakse noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisesse. Preemia on rahaline, auhinnaga kaasneb ka Väikese printsi skulptuur, mille on teinud Tallinna Rahumäe Põhikooli Kaunite Kunstide tarbekunstiringi õpilased. Auhinda antakse välja alates 2022. aastast, eelmised laureaadid on Rein Agur ning Taavi Tõnisson.

Laureaadi valis välja neljaliikmeline žürii, ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus koosseisus Tuuli Potik, Maria Usk, Marek Demjanov ja Kaido Rannik.

Loe rohkem:  Endla teatri uuslavastuses hakkavad näitlejad laval poksima | Teater

Tiina Mölder is a deserving recipient of the Väikese printsi award for her outstanding work in theater. Her dedication, talent, and passion for the arts have been recognized by this prestigious award. Mölder’s contributions to the Estonian theater scene have been invaluable, enriching the cultural landscape and captivating audiences with her performances. This honor serves as a testament to her hard work and creativity, inspiring others in the industry to strive for excellence. Congratulations to Tiina Mölder on this well-deserved achievement.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga