Rakvere teater jagas kolleegipreemiaid | Teater

2280459hcd64t24

Tere tulemast Rakvere teatrisse, kus hiljuti jagati välja aasta parimaid kolleegipreemiaid! Selles kaunis teatrimajas tunnustati andekaid näitlejaid, lavastajaid ja teisi teatri töötajaid nende silmapaistva panuse eest kunstimaailma. Rakvere teater on tuntud oma kvaliteetsete etenduste poolest ning preemiad on vaid üks viis tunnustada nende pühendumust ja andekust. Olge tunnistajaks unustamatutele etendustele ning tulevikus auhinnatud talentide imetlemisele!

Laupäeval tähistas Rakvere Teater oma 84. sünnipäeva. Traditsioonilise sünnipäevamatka järel jagati välja kolleegipreemiad 2023. aasta eest ja omanikku vahetasid ka rändauhinnad.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistasid kolleegid Anneli Rahkema rollide eest lavastustes “Süüta süüdlased” (Niina Pavlovna Korinkina) ja “Ettevaatust, õnn!” (Elsa Jean Krakowski).

Parim meesnäitleja on teatrirahva arvates Märten Matsu – Gregor lavastuses “Metamorfoos” ja Alex Lindel lavastuses “Ettevaatust, õnn!”.

Parima lavastaja tiitlit kannab lavastuse “Metamorfoos” looja Taavi Tõnisson.

Parima kunstniku preemia läks Märt Sellile, kes teatri valgusmeistrina on loonud valguslahendused lavastustele “Süüta süüdlased”, “Metamorfoos”, “Vallatud võtted”, “Hääl minu sees” ja “Kessu ja Tripp”.

Parim etendust teenindav töötaja on kolleegide hinnangul bussijuht-hooldustehnik Tõnu Tammjärv, parim lavastust ette valmistav töötaja etendusteenistuse juht Indrek Apinis, parim korraldaja trupijuht Getter Marii Kalvik ja parima teenindaja autasu kuulub vanemteenindaja Elis Kukele.

“Muidu imelise” tiitliga pärjati teenindusosakonna juht Iris Tander, kes võttis eelmisel aastal üle teenindusvaldkonna juhtimise ja avas kohviku e-poe.

Üle anti ka kolm rändauhinda. Meesnäitlejaid pidi liikuv rändpreemia “Sokusarved” antakse isikliku tunnustusena kolleegile, kellega koostöö on olnud rõõmutoov. Eelmine sokusarvede omanik näitleja Margus Grosnõi andis sarved laupäeval üle kolleeg Märten Matsule.

Omanikku vahetasid ka Maria Klenskaja poolt 2016. aasta suvel lavastuse “Maailma otsas” esietendusel algatatud rändpreemiad “Aarne” ja “Ines”, mis on mõeldud lavatagustele jõududele. Südamekujulise kaelaripatsi “Ines” andis teatri kostümeerija Kaja Kupp üle samuti kostümeerijana töötavale Anne Jooritsale ja “Aarne” nimelise kuloni riputas lavatehnik Riho Lillakas kaela teatri valgusmeister Roomet Villaule.

Loe rohkem:  Vanemuise teatri draamatrupp jagas kolleegipreemiaid | Teater

Kokkuvõtteks võib öelda, et Rakvere Teater on tunnustatud oma silmapaistvate etenduste ja professionaalse meeskonnatöö eest. Kolleegipreemiad on olulised tunnustused teatri töötajatele nende pühendumuse eest kunstile ning panuse eest teatri arengusse. See sündmus tugevdab teatri kollektiivi omavahelist sidusust ning motiveerib kõiki veelgi suuremate saavutuste poole püüdlema. Rakvere Teater jätkab oma järjepidevaga kvaliteetsete etenduste pakkumist ning panustab Eesti kultuuri rikastamisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga