Lilian Turban tõi Hawaii ülikoolile konverentsi meistritiitli | Kergejõustik

2280456h4498t24

Lilian Turban tõi rõõmu ning uhkust Eestile, kui ta võitis meistritiitli kergejõustiku konverentsil Hawaii ülikoolis. Tema võidukas esitus ja järjekindel treeningu tulemus tõid talle kiitust nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. Lilian on tõeline eeskuju noortele sportlastele ning tõestab, et Eestis on olemas kõrgel tasemel talenti ja võimeid. Tema saavutus annab lootust ja innustust kõigile, kes unistavad suurest spordiedust.

Möödunud nädalavahetusel osalesid USA-s õppivad ja treenivad Eesti kergejõustiklased oma konverentside meistrivõistlustel.

Hawaii Ülikooli esindav Lilian Turban tuli kõrgushüppes Mountain Pacific Sports Federation konverentsi meistriks tulemusega 1.86, mis jääb kõigest sentimeetriga alla tema isiklikule rekordile, vahendab Eesti Kergejõustikuliit.

South Dakota Ülikoolis õppiv Marleen Mülla jäi teivashüppes jagama teist kohta tulemusega 4.09. Oma hooaja tippmargi 4.45 püstitas ta nädal aega varem. Koolikaaslane Eerik Haamer sai teivashüppes teise koha tulemusega 5.37. Ken-Mark Minkovski tuli 200 m jooksus neljandale kohale ajaga 21.83 ning oli 60 m jooksus 13. kohal ajaga 6.94.

Iowa Ülikoolis õppiv Kevin Sakson püstitas kuulitõukes uue isikliku rekordi tulemusega 19.05 ning saavutas sellega neljanda koha.

Illinois Ülikooli esindaja Viktor Morozov sai kolmikhüppes neljanda koha tulemusega 15.77.

Oklahoma Ülikoolis õppiv mitmevõistleja Pippi Lotta Enok sai kaugushüppes neljanda koha tulemusega 6.23 ning 60 m tõkkejooksus oli 17. kohal ajaga 8.62.

Nebraska Ülikooli esindav Johanna Ilves parandas 60 m tõkkejooksu eeljooksus oma isiklikku rekordit ning pääses ajaga 8.32 edasi finaali. Finaalis jooksis ta välja täpselt sama ajaga ning sai sellega kuuenda koha. Samas koolis õppiv noorem õde Lishanna Ilves sai kaugushüppes 15. koha tulemusega 5.91.

Järgmisena ootavad parimaid õppursportlasi ees NCAA sisemeistrivõistlused, mis toimuvad 8.-9. märtsil Bostonis.

Lilian Turban esitlus oli lihtsalt üllatav ja ületas kõik ootused, kui ta tõi Hawaii ülikoolile konverentsi meistritiitli kergejõustikus. Tema pühendumus, tahe ja oskused tegid temast tõelise meistri, kelle saavutus ei jää kindlasti märkamata. Selline saavutus innustab teisi noori sportlasi järgima oma unistusi ja püüdlema kõrgemate eesmärkide poole. Lilian Turban on tõeline eeskuju ja ta on tõestanud, et kui sa usud endasse, siis sa suudad saavutada kõike, mida sa soovid. Tema võit on suur saavutus kogu Eesti kergejõustiku jaoks ning paneb meid kõiki uhkust tundma.

Loe rohkem:  Nõmmel avati olümpiavõitja Jüri Tarmaku bareljeef | Kergejõustik