Raivo Tafenau: ma pole “ei” ütlemist päriselt ära õppinudki | Muusika

2290554he457t24

Talented Estonian musician Raivo Tafenau has captivated audiences with his soulful melodies and infectious energy. With a career spanning decades, Tafenau has become a household name in the Estonian music scene. His passion for music is evident in every note he plays, leaving listeners in awe of his skill and creativity. Despite his success, Tafenau remains humble, admitting that he has never quite mastered the art of saying “no”. This dedication to his craft has made him a beloved figure in the music industry and a true inspiration to aspiring musicians everywhere.

Saksofonist Raivo Tafenau ütles saates “Hommik Anuga”, et kõige hullem asi muusikutöös on rutiin, mis tapab loomingulisuse.

Raivo Tafenau ütles, et ta on loomu poolest rõõmsameelne. “Minult on väga palju küsitud, et sul on nii palju positiivset energiat, kuidas sa nii rõõmus oled, aga ma pole sellele kunagi osanud vastata,” tõdes ta ja lisas, et ta on tulnud väga karmidest oludest läbi. “Kui me võtame nõukogude sõjaväge kaks aastat, Anne Veskiga mööda Venemaad kaks aastat ja siis kuus aastat laevamuusikuna, see on ühele muusikule päris väsitav.”

“Kõige hullem, mis võib sellistel hetkedel tekkida, on rutiin, mis tapab kogu loomingulisuse,” nentis ta ja lisas, et kui sa sellised raskused läbi käid, siis edaspidi on kõik palju-palju parem. “On see koroona või majanduslangus, siis need on kõik paremad sellest olukorrast, kus sa oled varem olnud.”

Tafenau tõi välja, et koroona ajal oli see, et mitte kellelgi polnud esinemisi. “Hulluks läheks olukord siis, kui teistel saksofonimeestel on tööd ja minul mitte,” ütles ta ja lisas, et ta ei ole tänaseni päriselt “ei” ütlemist ära õppinud.

Loe rohkem:  5miinust ja Puuluup andsid võiduloost välja uue versiooni | Muusika

Tänavu presidendi teenetemärgi pälvinud Tafenau kinnitas, et ta ei oska veel oma teenetemärki kanda. “Seal on terve raamat kaasas, kuidas ja kuhu ma selle panna võin,” tõdes ta ja lisas, et esinemistel ta seda ilmselt ikkagi kandma ei hakka. “Kõik arvavad, et ma olen väga edev inimene, aga tegelikult ma olen sisemiselt väga tagasihoidlik.”

“Hommik Anuga” on eetris pühapäeval kell 10.00 ETV-s.

Kokkuvõttes võib öelda, et Raivo Tafenau on Eesti muusikamaastikul tugev ja oluline tegija, kellele on muusika loomine ja esitamine südameasi. Tema loominguline visadus ja pidev enesearendamine on teinud temast ühe hinnatumaid džässmuusikuid Eestis. Kuigi ta tunnistab, et “ei” ütlemine pole talle just kõige kergem, on just see omadus aidanud tal jõuda sinna, kus ta praegu on. Tafenau on eeskujuks paljudele noortele muusikutele ning tema kirg ja pühendumine muusikale teevad temast tõelise muusikalegendi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga