Fotod ja video: diviisi suurtükiväepataljon katsetas uut kaudtule laskemoona | Eesti

2290725h8226t24

Tere tulemast Eesti suurtükiväepataljoni uue kaudtule laskemoona katsetamisele! Fotod ja videod jäädvustavad selle olulise sündmuse, kus meie kaitsevägi testib uusimat tehnoloogiat ja lahinguvõimekust. Suurtükkide kõmin ja plahvatused täidavad õhku, kui meie sõdurid koolitavad end uute väljakutsete jaoks. See on tõeline näide meie julgeoleku ja kaitsevalmiduse tugevusest. Jääge meiega ja saage osa sellest põnevalt sündmusest!

Diviisi suurtükiväepataljon katsetas sel nädalal uut kaudtule laskemoona.

Uue moonaga on diviis võimeline kaudtulega hävitama liikuvaid ja kindlustatud vastase sihtmärke senisest täpsemalt ja kaugemal.

Uus 155 mm kildfugassmürsk pärineb Saksamaa tootjalt Rheinmetall ja on mõeldud kuni 40 kilomeetri kaugusel olevate jalaväe ja keskmiselt soomustatud sihtmärkide vastu võitlemiseks. Kuni 70-kilomeetrise laskekaugusega täppismürsu VULCANO eesmärk on vastase keskmiselt soomustatud punktsihtmärkide hävitamine. Seda moona saab kasutada nii statsionaarsete kui ka liikuvate sihtmärkide jaoks.

Lähitulevikus saavad diviisi suurtükiväelased relvastusse ka vastase soomustehnika purustamiseks mõeldud mürske. Tankitõrjemürsk BONUS sisaldab autonoomseid “lase ja unusta” põhimõttel toimivaid soomusläbistavaid lõhkepäid ja selle laskeulatus on umbes 35 kilomeetrit.

Diviisi suurtükiväepataljoni peamine ülesanne sõja ajal on jalaväe- ja manööverüksuste toetamine kaudtulega ja kõrge tasuvusega sihtmärkide hävitamine. Diviisi suurtükiväepataljon on kaudtulealaste oskuste ja teadmiste keskus kaitseväes.

Diviis on kaitseväe suurim maismaa struktuuriüksus, mille tegevuspiirkond hõlmab kogu Eesti territooriumi. Diviis on kaitseväe juhataja käsuõigusega antud NATO käsuahelasse ja allutatud NATO Kirdekorpusele. Diviis täidab Eesti sõjalises kaitses kahte peamist eesmärki: seob omavahel maakaitseringkondade, brigaadide ja teiste väeliikide lahingud ning on ühenduslüli liitlaste ja nende sõjaliste võimete vahel.

Kokkuvõttes võib öelda, et diviisi suurtükiväepataljon on edukalt katsetanud uut kaudtule laskemoona, mis parandab märkimisväärselt nende võimekust lahinguväljal. Fotod ja videod sellest katsest annavad hea ülevaate sellest, kuidas Eesti kaitsevägi pidevalt areneb ja täiustab oma relvastust ning taktikat. See on oluline samm meie riigi julgeoleku tagamisel ja näitab, et oleme valmis kaasaegsetele väljakutsetele vastu astuma.

Loe rohkem:  Norstati uuring näitab Isamaa ja Reformierakonna toetuse kasvu, SDE langust | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga