Raine Pajo lahkub Eesti Energia juhatuse liikme kohalt | Majandus

2273529hbbfdt24

Täna teatas Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo otsusest lahkuda ettevõtte juhatuse liikme kohalt. See otsus on kõigi jaoks suur üllatus, arvestades tema olulist rolli ettevõtte juhtimises. Pajo on olnud oluline osa Eesti Energia arengust ja tema lahkumine jätab kindlasti suure jälje ettevõtte juhtimises. Samas on teada, et ettevõte on suutnud tõusta uuele tasemele tänu tema juhtimisoskustele. Mis saab edasi Eesti Energia juhatuse koosseisust, jääb praegu veel selgusetuks, kuid kindlasti oleks huvitav näha, kuidas ettevõte edasi liigub pärast Pajo lahkumist.

Aprillist muutub Eesti Energia juhatuse struktuur, millega seoses lahkub juhatuse liikme kohalt Raine Pajo. Pajo jätkab Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni nõukogu ja auditikomitee liikmena.

Raine Pajo oli ainus juhatuse liige, kes jätkas eelmisest, Hando Sutteri juhitud ettevõtte juhatusest. Pajo on olnud Eesti Energia juhatuse liige juba aastast 2006.

Aprillist viiakse kõik suurenergeetikaga seotud vastutus, sealhulgas juhitava elektritootmise, õlitehaste ja kaevanduste opereerimine ning arendus, samuti keemiatööstuse arendamine viiakse Enefit Powerisse ehk Eesti Energia juhatuse liikme ja Enefit Poweri juhi Andres Vainola vastutusalasse.

“Nii nagu Enefit Greenis on taastuvenergia arendamine ja opereerimine ühes ettevõttes koos, saab edaspidi olema suurenergeetikaga Enefit Poweris. Eesmärk on saavutada Enefit Poweri kasumlikkus ja muuta kogu suurenergeetika valdkond efektiivsemaks,” selgitas Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko.

Muudatusega seoses lahkub juhatuse liikme kohalt Raine Pajo, kelle vastutusalas olid muuhulgas strateegilised arendusprojektid, välisprojektid, hanked, keskkonnateemad, ringmajanduse ja maavaradega seotud arendustegevused, keemiatehnoloogia arendus ning suurenergeetika varahaldus. Pajo jätkab Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni nõukogu ja auditikomitee liikmena. 

Uueks Eesti Energia juhatuse liikmeks saab äriarenduse ja IT juht, kelle värbamine on käimas.

Loe rohkem:  Saksa ökonomist: Euroopa konkurentsivõime sõltub tulevikus taastuvenergiast | Majandus

“Infotehnoloogia annab energiasektoris olulise konkurentsieelise, mistõttu pean vajalikuks, et IT ja äriarenduse juht kuuluks ka juhatusse,” selgitas Durejko. 

Eesti Energia tegevjuhtimise eest vastutab juhatus, kuhu kuulub kuus liiget, kelle valib ettevõtte nõukogu. Juhatuse esimees on Andrus Durejko ning juhatuse liikmeteks Kelli Toss-Kaasik, Marlen Tamm, Kristjan Kuhi, Andres Vainola ning tulevane äriarenduse ja IT juht. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Raine Pajo lahkumine Eesti Energia juhatuse liikme kohalt jätab lünga ettevõtte juhtimises. Tema panus ettevõtte arengusse on olnud märkimisväärne ning tema lahkumine tekitab kindlasti küsimusi ja ootusi tuleviku suhtes. Samas avab see ka võimaluse uuele juhtimisstiilile ja strateegiale, mis võib viia ettevõtte uuele tasemele. Loodame, et Eesti Energia suudab leida sobiva asendaja ja jätkata edukat tegutsemist energiasektoris.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga