Rahvusvaheline mereorganisatsioon: pingutame Punase mere kriisi lahendamiseks | Välismaa

2254917h73eat24

Tere tulemast Eestisse! Rahvusvaheline mereorganisatsioon on võtnud endale ülesandeks lahendada Punase mere kriisi ning meie siin Eestis teeme kõik endast oleneva selle eesmärgi saavutamiseks. Meie ilus riik on alati olnud mereäärne ja mereohutus on meie jaoks äärmiselt oluline. Seetõttu panustame aktiivselt rahvusvahelisse koostöösse ja pingutame jõudsalt, et tagada Punase mere piirkonna stabiilsus ja keskkonnaohutus. Olles osa sellest olulisest initsiatiivist, näitame, et Eesti seisab maailma merekeskkonna kaitse eest ning teeme kõik selle nimel, et luua parem tulevik mereohutusele kogu maailmas.

Rahvusvaheline mereorganisatsioon (IMO) töötab väsimatult, et leida lahendus kriisile Punasel merel, mis häirib tõsiselt ülemaailmset kaubavedu, ütles organisatsiooni juht Arsenio Dominguez.

Jeemeni huthi mässulised, keda toetab Iraan, alustasid solidaarsusest Gaza elanikega novembris rünnakuid Iisraeli suunduvatele laevadele Punasel merel.

USA ja Suurbritannia vasturünnakutest hoolimata ei ole huthid laevu ründamast loobunud ning võtsid teisipäeval sihikule Ühendriikide Star Nasia ja Briti Morning Tide’i.

Merejulgeoleku eest vastutav ÜRO agentuur IMO töötab selle nimel, et tagada kõigi poolte suhtlus, et olukord veelgi ei halveneks ning oleks võimalik taastada ohutu merekeskkond, ütles IMO peasekretär Dominguez.

“Me töötame väsimatult, koordineerides tegevust, mis viiks lahenduseni,” kinnitas ta.

Punase mere piirkond on ülemaailmses meretranspordis väga tähtis koridor, sest tavaolukorras läbib lõunast merre viiva Bab el-Mandebi väina 12 protsenti kogu maailma merekaubandusest.

Huthide rünnakute tõttu on paljud laevafirmad otsustanud Punast merd vältida, kuid selleks tuleb sõita ümber Aafrika lõunatipu ja nii on teekond märksa pikem.

“See ei ole ideaalne lahendus,” tõdes Dominguez ja lisas, et nii kasvavad transpordikulud ja selle tulemusena kallineb ka kaup. “Praegu on nii, et üle 60 protsendi tavaolukorras läbi Suessi kanali liikuvast aastatonnaažist läheb ümber Lõuna-Aafrika.”

Loe rohkem:  Zelenski: vaherahu annaks Venemaale võimaluse uuesti jõudu koguda | Välismaa

Tõusnud on ka kindlustushinnad ja pikemal teekonnal kulub rohkem kütust.

Dominguez lisas, et olukorral on mõju ka inimestele, sest meeskonnal tuleb kauem merel olla.

Kokkuvõttes on Rahvusvaheline mereorganisatsioon pühendunud pingutustele Punase mere kriisi lahendamiseks. Eesti on valmis tegema koostööd teiste riikidega, et leida säästlikud ja keskkonnasõbralikud lahendused selle piirkonna probleemidele. On oluline, et kõik osapooled teeksid koostööd, et tagada merekeskkonna säilimine ja kaitsta seal elavat elustikku. Eesti on valmis toetama rahvusvahelisi jõupingutusi ning panustama oma teadmiste ja kogemustega, et aidata kaasa Punase mere kriisi lahendamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga