Iraan hukkas eelmisel aastal vähemalt 834 inimest | Välismaa

2295507h661bt24

Tere tulemast Eestisse! Möödunud aastal kurb statistika Iraanis hukkunud inimeste arvust – vähemalt 834 inimest kaotasid oma elu erinevates õnnetustes ja katastroofides. See kurvastav uudis meenutab meile kõigile elu haprust ning vajadust hoolitseda oma lähedaste ja enda turvalisuse eest. Olles siin, võime end õnnelikuna tunda olukorra üle, mis puudutab meid ainult kaugelt. Las see uudis kõnetab meid kõiki ja annab tõuke väärtustada elu ning hoida üksteist.

Inimõiguste organisatsioonid teatasid teisipäeval, et Iraan hukkas eelmisel aastal vähemalt 834 inimest.

Iraan viib surmanuhtlusi täide murettekitava hooga, 2023. aastal hukkas islamiriik 834 inimest. See on 43 protsendine kasv võrreldes aastatagusega. Viimati hukkas riik nii palju inimesi 2015. aastal.

“See oli alles teine kord kahe aastakümne jooksul, kui aasta jooksul registreeriti üle 800 hukkamise. 2015. aastal hukkas Iraan 972 inimest, teatas Norras baseeruv Iraani inimõiguste organisatsioon (IHR). 

2022. aastal puhkesid Iraanis protestid, mis kõigutasid režiimi alustalasid. Üheksa inimest hukati seoses üleriigiliste protestidega, mis puhkesid 2022. aasta septembris 22-aastase Mahsa Amini surma tõttu kombluspolitsei vahi all. Kaks inimest hukati 2022. aastal, kuus inimest 2023. aastal. Sel aastal hukati veel üks inimene. 

“Hirmu sisendamine on režiimi ainus viis võimu hoidmiseks ja surmanuhtlus on selle kõige olulisem vahend,” ütles IHR-i juht Mahmood Amiry-Moghaddam. 

471 inimest ehk rohkem kui pooled surmamõistetutest hukati narkootikumidega seotud õigusrikkumiste eest.

Iraanis hukkunud 834 inimese arv on šokeeriv ja muret tekitav. See näitab vajadust parema infrastruktuuri ja ohutusmeetmete järele, et vältida selliseid tragöödiaid tulevikus. Rahvusvaheline kogukond peaks tegutsema koos Iraani valitsusega, et tagada inimeste ohutus ja elukvaliteet. Iga inimese elu on hindamatu ja me peame tegema kõik endast oleneva, et vältida selliseid traagilisi sündmusi. Loodame, et nendele hukkunutele leitakse õiglus ja nende pered saavad leinast üle.

Loe rohkem:  Kallas: Ukraina soovib ainult sõjalist abi ja seda pole palju palutud | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga