Rahvusvaheline jäähokiliit pikendas venelaste võistluskeeldu | Jäähoki

2257281h766ft24

Tere tulemast Eestisse! Rahvusvaheline jäähokiliit on teinud otsuse pikendada venelaste võistluskeeldu. See otsus on tekitanud palju kõneainet nii spordimaailmas kui ka ülemaailmses meedias. Tegemist on ülimalt olulise sammuga, mis mõjutab mitte ainult Venemaa jäähokitiimi, vaid ka kogu spordimaailma dünaamikat. Selle otsuse tagamaid ja mõjusid arutatakse laialdaselt nii Eestis kui ka kogu maailmas. Kas see on õiglane või mitte, selle üle saavad spordifännid ja eksperdid kaasa mõelda ja arvamust avaldada.

Rahvusvaheline jäähokiliit IIHF teatas esmaspäeval, et on Venemaa ja Valgevene rahvuskoondiste võistluskeeldu pikendanud 2024/25 hooaja lõpuni.

IIHF määras pärast Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse 2022. aastal kõigile Venemaa ja Valgevene koondistele võistluskeelu ning viis 2023. aasta MM-finaalturniiri Peterburist Tamperesse ja Riiga.

“Põhjalikule analüüsile tuginedes otsustas IIHF-i nõukogu, et ei ole piisavalt ohutu Venemaa ja Valgevene koondised tagasi rahvusvahelistele võistlustele lubada. See otsus kehtib ka augustis viimast olümpiakvalifikatsiooniturniiri mängima pidanud Valgevene meeste koondise kohta,” teatas rahvusvaheline hokiliit.

IIHF-i otsuse tõttu loositi otsustava OM-i kvalifikatsiooniturniiri alagrupid ümber, Valgevene koha võtab üle Ungari. D-gruppi kuuluvad nüüd Slovakkia, Kasahstan, Austria ja Ungari; E-gruppi Läti, Prantsusmaa, Sloveenia ja Ukraina ning F-gruppi Taani, Norra, Suurbritannia ja Jaapan.

IIHF lisas, et otsus Venemaa ja Valgevene võimaliku osaluse kohta hooajal 2025/26 tehakse 2025. aasta maiks.

Kokkuvõttes näib, et Rahvusvaheline Jäähokiliit on otsustanud pikendada venelaste võistluskeeldu pärast dopinguskandaali. See otsus näitab nende pühendumust ausa mängu põhimõtetele ning soovile säilitada jäähoki mainet puhtana spordialana. Samas tuleb meeles pidada, et igal sportlasel on õigus õiglasele kohtlemisele ning süütuse presumptsioonile, seega tuleb kõigi asjaolude põhjalikul uurimisel ja õiglase otsuse langetamisel olla eriti hoolikas. Loodame, et tulevikus saavad kõik sportlased nautida ausat mängu ja saavutada edu ilma petmata.

Loe rohkem:  McDavid tegi Oilersi võidumängus hiilgava esituse | Jäähoki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga