Eesti Laul teeb kummarduse popmuusika suurnimedele | Eesti Laul

2257185hed73t24

Tere tulemast Eesti Laulu, Eesti suurimale muusikasündmusele, mis toob kokku parimad popmuusika talent ja suurnimed. Eesti Laul teeb kummarduse popmuusika tipptegijatele, pakkudes platvormi, kus nii tuntud kui ka uued artistid saavad oma loomingut esitleda ja konkureerida auhinnalise tiitli nimel. See on sündmus, mis ühendab muusikat armastavad inimesed üle kogu riigi ning toob esile Eesti muusikatööstuse mitmekesisuse ja võimekuse. Olge valmis kogema kirge, energiat ja muusikalist annet Eesti Laulu lavalt!

Laupäeval, 17. veebruaril toimuval Eesti Laulu finaalis on publiku ette astumas värvikas galerii kodumaistest artistidest, kes teevad kummarduse Eesti popmuusika suurnimede Silvi Vraidi ja Lea Dali Lioni ees.

Eesti Laulu kümnele võistlusloole pakub laupäeval toimuv finaalkontsert lisaks meeldejäävaid etteasteid külalisartistidelt, neist kaks on pühendatud unustamatutele naisartistidele Silvi Vraidile ja Lea Dali Lionile.

Tänavu möödub 30 aastat ajaloolisest hetkest, mil Eesti esimest korda Eurovisiooni lõppvõistlusel osales. 1994. aastal oli just Silvi Vrait esimene Eesti artist, kes lauluga “Nagu merelaine” üle-euroopalisel lauluvõistlustel üles astus. Silvi Vraidi ande ja muusikalise panuse tähistamiseks tulevad Eesti Laulu laval suurejooneliseks etteasteks kokku metal-ansambel HND, räppar Gameboy Tetris, popmuusik Eleryn Tiit, Muteko Taiko trummiduo ja Dance Republic Tantsukooli tantsijad. Spetsiaalselt Eesti Laulu finaaliks loodud ühisnumber “All Vrait” teeb tagasivaate Silvi Vraidi esitatud hittidele, mis on kuldsete tähtedega Eesti popmuusika ajalukku kirjutatud.

2257185hed73t24

Esimest korda astub Eesti Laulu lavale ka räppar Arop, kelle esituses kõlab finaalis uhiuus singel “A.I.A. (Anna inimesele andeks)”. Enam kui neli aastat tagasi valminud loo salvestas Arop koos varalahkunud Lea Dali Lioniga, kes oleks veebruari lõpus tähistanud oma 50. sünnipäeva.

Eesti Laulu finaali juhivad Grete Kuld ja Tõnis Niinemets. Finaalkontserdiga on liitumas veel teisigi Eesti muusika tänaseid tipptegijaid, kelle etteasted on inspireeritud nii Eesti Laulust kui ka Eurovisioonist.

Loe rohkem:  Eesti Laulu ankeet. Nele-Liis Vaiksoo | Eesti Laul

Eesti Laulu finaal algab laupäeval kell 19.30, otseülekannet vahendavad ETV, ETV2, ETV+, Raadio 2, Raadio 4, Jupiter ja ERR.ee portaal. ETV juhatab finaali sisse erisaatega reedel, 16. veebruaril.

Kokkuvõttes võib öelda, et “Eesti Laul” on edukalt teinud kummarduse popmuusika suurnimedele. Konkursil osalejad on näidanud üles suurepärast talenti ja mitmekülgsust ning esitanud laule, mis on võimelised rahvusvahelisele lavale astuma. Samuti on konkursi korraldajad suutnud tuua lavale tuntud Eesti ja välismaa artiste, näidates seeläbi, et Eesti muusikamaastik on mitmekülgne ning täis andekaid artiste. Ühtlasi on “Eesti Laul” aidanud tõsta Eesti popmuusika mainet ning pannud aluse uutele staaridele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga