Pühapäeval toimuvad kergejõustiku talvised karikavõistlused | Kergejõustik

1963721h0066t24

Tere tulemast kõigile spordi ja kergejõustiku sõpradele! Sel pühapäeval toimuvad Eesti kergejõustiku talvised karikavõistlused, kus sportlased üle kogu riigi kogunevad, et võidelda auhinnaliste karikate nimel. Oodata on põnevat võistlust erinevates alades, kus osalevad nii noored talendid kui ka kogenud veteranid. Tulge veetma põnevat päeva ja toetama oma lemmikuid nende võitlustes! Olgu see päev täis pulssi tõstvat adrenaliini, emotsioone ja tipptasemel spordi elamust!

Sellel pühapäeval, 28. jaanuaril toimuvad Lasnamäe kergejõustikuhallis talvised Eesti karikavõistlused täiskasvanutele ja noortele. Starti on oodata ligi 500 sportlast 50 klubist. Stardis on mitmed kodused tipptegijad, kuid on ka puudujaid, kes samal ajal välisvõistlustel osalevad.

Naiste 60 m tõkkesprindis on stardis möödunud aastal samal võistlusel Eesti rekordi püstitanud Kreete Verlin (SK Fortis). Praegune rekordiomanik Diana Suumann Tallinnas ei võistle, sest tema stardib laupäeval Prantsusmaal toimuval Nantes Elite Indoor Meeting võistlusel. Meeste tõkkesprindis asub starti Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev).

Naiste 60 m distantsil teeb kaasa ka Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Naiste sprindi esinumber Õilme Võro kodustel karikavõistlustel kaasa ei tee, sest võistleb päev varem Poolas toimuval Orlen Cup-il. Ka meie noorte esinumber Miia Ott jääb võistlustest kõrvale, sest taastub teisipäeval Soomes saadud väikesest vigastusest.

Meeste 60 m jooksus on stardis Henri Sai (Pärnu SK Altius), Andreas Kase (KJK Järvala), Lukas Lessel (TÜASK), Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) jt. Karl Erik Nazarov seekord karikavõistlustel ei osale.

Meeste kaugushüppes on favoriidina stardis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Nädala pärast toimuvaks Rahvusvaheliseks mitmevõistluseks valmistuv Hausenberg on üles antud ka 60 m tõkkejooksus ja teivashüppes.

Mitmevõistlejatest panevad end üksikaladel proovile ka Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev), Tony Ats Tamm (Audentese SK), Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) ja Risto Lillemets (KJK Saare).

Loe rohkem:  Lasnamäel sündis U-20 vanuseklassi Eesti teivashüpperekord | Kergejõustik

Naiste kõrgushüppes osalevad Liisa-Maria Lusti (TÜASK) ja Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev). Elisabeth Pihela Tallinnas ei võistle, sest võistleb samal ajal Prantsusmaal Meeting de L’Eure võistlusel.

Naiste kuulitõukes võtavad omavahel mõõtu Berit Saar (Rakvere KJK ViKe), Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) ja Monica Vainola (Nõmme KJK). Meeste kuulitõuke favoriit on Andri Matrov (Audentese SK).

Põnevust pakuvad kindlasti ka võistluspäeva lõpus toimuvad 4×200 m teatejooksud.

Võistluspäev Lasnamäe kergejõustikuhallis algab kell 12.00. Osalejate nimekirja ja ajakavaga saab pikemalt tutvuda siin.

Kokkuvõttes on talvised karikavõistlused kergejõustikus suurepärane võimalus sportlastele näidata oma oskusi ja võistelda teiste tugevate sportlastega. Üritus toob kokku nii harrastajaid kui ka professionaale ning loob suurepärase võimaluse spordi- ja kergejõustikufännidel jälgida põnevat võistlust. Lisaks innustab see ka noori inimesi osalema ja panustama aktiivsesse eluviisi ning tervislikku eluviisi. Talvised karikavõistlused kergejõustikus aitavad kaasa spordikultuuri ning kogukonna ühtsuse ja koostöö arendamisele, tehes neist olulise sündmuse kõikidele spordisõpradele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga