EL-i seadus sunnib Apple’it Euroopa äpipoodides muudatusi tegema | Välismaa

2230536h7837t24

Tere tulemast Eestisse! Euroopa Liidu seadusel on suur mõju meie igapäevaelule, eriti kui tegemist on suurte rahvusvaheliste ettevõtetega nagu Apple. Hiljutine seadus sunnib Apple’i tegema muudatusi Euroopa äpipoodides, mis kindlasti mõjutab ka meid siin Eestis. Muudatused võivad puudutada nii meie äpipoes saadaval olevaid rakendusi kui ka nende hindu. See on oluline teema, mis puudutab kogu Euroopa elanikkonda ning meil tasub olla kursis muudatustega, mis meid kõiki mõjutavad.

USA tehnoloogiahiid Apple teatas suurtest muudatustest oma Euroopa teenustes, mis annavad iPhone’i kasutajatele esmakordselt võimaluse laadida alla alternatiivseid äpipoode.

Sammu taga on Euroopa Liidu uus monopolidevastane seadus, millele USA tehnoloogiahiiul tuleb alluda.

Ümberkorraldus sünnib märtsis, kui EL-is jõustub digitaalturu seadus. See piirab alates 2008. aastast iPhone’i alustalaks olnud rakenduste poe App Store domineerimist.

Kasutajad saavad laadida alla tarkvara ka väljaspoolt App Store’i ja ka maksmiseks saavad nad uued võimalused.

Lisaks on kasutajal kohe esimest korda Safarit avades võimalik laadida alla mõni alternatiivne veebilehitseja.

Kokkuvõttes sunnib ELi seadus Apple’i tegema olulisi muudatusi Euroopa äpipoodides. See tähendab, et Apple peab avama oma platvormi teistele rakenduste kauplustele ja tagama õiglase konkurentsi. See on oluline samm Euroopa äpikeskkonna avatumaks ja mitmekesisemaks muutmiseks. Samuti näitab see ELi järjekindlat suhtumist suurte tehnoloogiaettevõtete reguleerimisse ning tarbijate kaitse tagamisesse. Loodame, et need muudatused toovad kaasa positiivsed tagajärjed nii ettevõtetele kui ka tarbijatele Euroopa äpikeskkonnas.

Loe rohkem:  Globaalne häire: Meta platvormid ei tööta | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga