Prokuratuur pole endiselt Lehtmele kahtlustust esitanud | Eesti

1981169h9dd4t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised räägivad sellest, et prokuratuur pole endiselt Lehtmele kahtlustust esitanud. See uudis on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone üle kogu riigi. Inimesed on mures ja ootavad õiglust ning selgust antud olukorras. See teema on muutumas üha teravamaks ning inimesed tahavad teada tõde. Kõik silmad on nüüd suunatud prokuratuurile, kuidas nad sellele olukorrale lahendust pakuvad. See on kindlasti üks olulisemaid teemasid praegu Eestis.

Üle poole aastat kestnud Slava Ukraini kriminaalasjas pole endiselt Johanna-Maria Lehtmele kahtlustust esitatud, kuna prokuratuur menetleb veel Ukrainast saadetud tõendeid.

Prokuratuuri avalike suhete nõunik Kauri Sinkeviciuse sõnul on MTÜ Slava Ukraini kriminaalmenetluses prokuratuuri poolt läbi viidud erinevaid menetlustoiminguid, mida on võimalik Eesis teha.

Kuna suur osa Slava Ukraini tegevusega seotud tõenditest asus Ukrainas, lõi prokuratuur Ukraina õiguskaitseasutustega ühise uurimisrühma.

“Praeguseks on Ukraina meile rahvusvahelises koostöös edastanud asjaolude selgitamiseks tähtsust omavad dokumendid,” lausus Sinkevicius.

“Edasises menetluses töötame Ukrainast saadud materjali läbi ja kui asjaolud on saanud piisavalt selgeks, saame otsustada, kas ja kellele on alust kahtlustuse esitamiseks,” sõnas Sinkevicius.

Küsimusele, kas Johanna-Maria Lehtme on üle kuulatud, prokuratuur ei vastanud.

Johanna-Maria Lehtme langes möödunud aasta kevadel kahtluse alla MTÜ Slava Ukraini kaudu Ukrainale annetatud raha väärkasutamises.

Lehtme eitas annetuste väärkasutamist.

Kahtluse alla langemise ajal oli Lehtme riigikogu liige erakonna Eesti 200 koosseisus. Riigikogu valimistel kogus ta 5251 häält, mis oli erakonna parim tulemus.

Pärast kahtluse alla langemist lahkus ta riigikogust ning erakonnast.

Kokkuvõttes on oluline rõhutada, et prokuratuur pole endiselt esitanud Lehtmele kahtlustust seoses 2009. aasta tehingu läbiviimisega. Sellel teemal on olnud palju spekulatsioone ja vaidlusi, kuid siiani pole ametlikke süüdistusi esitatud. See jätab küsimuse õhku rippuma ning tekitab arusaamatust ja segadust. On oluline, et asjaomased ametivõimud jätkaksid asja uurimist ning tegutseksid läbipaistval ja objektiivsel viisil, et selgitada välja tõde ja tagada õiglus.

Loe rohkem:  Tartus avati näitus Ukraina iidsetest kaitsenukkudest | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga