VIDEO | Eesti rekordi lähedale jooksnud Suumann pääses MM-il poolfinaali | Kergejõustik

1793624h6ad5t24

Eesti kergejõustiklaste saavutused rõõmustavad alati meie rahvast ning seda nägime taaskord, kui jooksja Marek Suumann pääses MM-il poolfinaali ning oli vaid sammu kaugusel Eesti rekordi purustamisest. Suumanni tugev esitus on olnud inspiratsiooniks paljudele noortele spordihuvilistele ning tõestab, et Eesti kergejõustiku tase on tõusuteel. Olles lähedal ajaloolisele võidule ja tunnustusele, paneb see meid kõiki uhkusega Eesti sportlaste saavutuste üle ning annab lootust, et tulevikus võib veelgi suuremaid eesmärke saavutada.

Tõkkesprinter Diana Suumann tegi Glasgow’s oma sisemaailmameistrivõistluste debüüdil eeljooksus ilusa soorituse, kui pääses aegade võrdluses poolfinaali.

31-aastane Suumann sai pühapäeval viimases 60 meetri tõkkejooksu eeljooksus kirja aja 8,09, mis on vaid kaks sajandikku kehvem tema mullu veebruaris püstitatud Eesti siserekordist.

Oma eeljooksus jäi Suumann esimesena kolme otse poolfinaali pääsenu seast välja, aga aeg oli siiski piisav, et ta edasi viia. Eeljooksude kokkuvõttes oli eestlanna aeg paremuselt 21.

Eeljooksude kiireim oli 7,80 kirja saanud poolatar Pia Skrzyszowska, ühe sajandiku võrra oli kehvem tiitlikaitsjast prantslanna Cyrena Samba-Mayela.

Naiste 60 meetri tõkkejooksu poolfinaalid algavad Glasgow’s Eesti aja järgi kell 21.40.

Kergejõustiku MM-il näitas Marta Suumann suurepärast vormi, kui ta pääses poolfinaali ja oli Eesti rekordi lähedal. Tema saavutus näitab, et Eesti kergejõustik on tõusuteel ning sportlased nagu Suumann on võimelised võitlema maailma tippudega. See on suurepärane saavutus mitte ainult tema enda jaoks, vaid kogu Eesti jaoks. Suurepärane esitus kergejõustiku MM-il annab lootust ja inspiratsiooni kõigile spordifännidele ning julgustab noori talentide avastamiseks ja arendamiseks.

Loe rohkem:  VIDEO | Sprindikuningas Lyles püstitas 60 meetris võimsa isikliku rekordi | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga