Premium liiga hooaja eel alustas õpinguid uus lend videokohtunikke | Premium liiga

2258550hdfcdt24

Tere tulemast Eesti Premium liigasse! Hooaja algusele eel on tehtud olulised sammud, et tõsta mängude kvaliteeti ja ausust. Uus lennuline videokohtunikke on alustanud õpinguid, et tagada mängude õiglane ja korrektne jälgimine. Nende saabumine tõotab tuua kaasa suuremad võimalused vaidluste lahendamiseks ja mängude reeglite järgimiseks. Uus hooaeg pakub ootusärevust ning lootusi, et Eesti jalgpalli tase ning professionaalsus tõusevad uuele tasemele. Ole valmis kogema kõrgtasemelisi mänge ning põnevust Premium liiga uuel hooajal!

Alates 2023. aasta hooajast on kõigil Premium liiga kohtumistel ametis videokohtunikud. Tänavuse hooaja eel saab mängude teenindamiseks väljaõppe seitse uut õigusemõistjat.

Jaanuaris alanud koolituse tulemusena saab Eestis videokohtunikuna mängude teenindamiseks väljaõppe seitse kohtunikku: Reelika Turi, Voiteh Karnatsevitš, Paul Kask, Johann Kuldmäe, Jürgen Lorenz ja Karl Kena. Nendega koos läbib koolituse ka Martti Pukk, kes sai mullu väljaõppe teenindamaks videokohtuniku toega mänge väljakukohtunikuna. Koolitus sai avapaugu jaanuaris ning kestab kokku kolm kuud. Väljaõppe jooksul viiakse läbi loenguid ning osalejad lahendavad teoreetilisi ja praktilisi ülesandeid, vahendab jalgpall.ee.

Lisaks saavad tulevased videokohtunikud end proovile panna eriilmelistes mängudes: jaanuari lõpus toimus EJL-i hallis simuleeritud veasituatsioonidega näidiskohtumine, veebruari lõpus pannakse end ühe poolaja jooksul proovile noorte Balti liiga kohtumistes ning märtsikuus tuleb otsuseid langetada eelnevalt lindistatud mängu põhjal. Väljaõppe lõpus ootab kõiki õigusemõistjaid ees ka reaalne täispikkuses kohtumine, mille edukas teenindamine on eelduseks litsentsi väljastamisel.

Videokohtunike koolitus leiab aset tihedas koostöös FIFA-ga. Eestis koolitavad õigusemõistjaid rahvusvaheline tippkohtunik Kristo Tohver, EJL-i kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasik ning EJL-i kohtunike koolitusjuht Ain Alev.

EJL-i kohtunike osakonna juhataja ning üks tulevaste videokohtunike koolitajatest Hannes Kaasik ütles, et väljaõppe esimene pool on olnud edukas. “Praeguseks oleme jõudnud VAR-ruumist edasi jalgpalliplatsile ning järgmiste tegevustega liigume reaalsete mängudeni. Videokohtuniku väljaõpe on eeldus konkureerimaks Premium liiga väljakukohtunikuks, rääkimata rahvusvahelisest karjäärist, ning hea meel on tõdeda, et kõrgete sihtidega kohtunike arv on meil jätkuvalt suur,” lisas Kaasik.

Loe rohkem:  Rootsis sündinud noortekoondislane liitus Floraga | Premium liiga

Koolituse läbimise järel hakkavad uued videokohtunikud koos töötama mullu väljaõppe saanud õigusemõistjatega, kelle sekka kuulub 12 video- ja 12 abivideokohtunikku.

2023. aastast alates määrab EJL igale Premium liiga mängule videokohtuniku ja abivideokohtuniku. Möödunud aasta Premium liiga hooaeg, kus mänge teenindasid esimest korda ka videokohtunikud, oli läbi aegade kõrgeima korrektsete punaste kaartide ja penaltite määramise protsendiga hooaeg. Kuigi kollaseid kaarte videokohtunikud ei kontrolli, kasvas VAR-i debüüthooajal ka nende määramise korrektsuse protsent aegade kõrgeimale tasemele.

Kokkuvõttes on uue lend videokohtunike alustamine Premium liigas hooaja eel oluline samm edasi, mis kindlustab mängude õiglase ja professionaalse juhtimise. See annab mängijatele ja fännidele kindluse, et otsused väljakul on objektiivsed ja ausad. Videokohtunike kasutamine aitab vähendada vigu ja vaidlusi ning tõstab mängude kvaliteeti. Loodame, et uus lend videokohtunikke suudab oma ülesannetega hästi hakkama saada ning aidata kaasa Premium liiga arengule ja maine tõstmisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga