Eesti kaastootmisel valminud “Meisterkokk Mary” osaleb Malmö lastefilmide festivalil | Film

2258553h8c3ct24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suur rõõm teatada, et Eesti kaastootmisel valminud lastefilm “Meisterkokk Mary” on valitud osalema mainekal Malmö lastefilmide festivalil. See on suur saavutus Eesti filmindusele ning tõeline au meie riigile. Film räägib loo vapratest lastest, kes avastavad endas kokakunsti armastuse ning asuvad kokandusvõistlusele. See südamlik lugu on täidetud põnevusega ning pakub kindlasti meelelahutust kogu perele. Oleme uhked, et selline kaunis ja hoogne linateos esindab meie riiki rahvusvahelisel laval. Soovime filmile suurt edu ja loodame, et see võidab festivalikülastajate südamed!

Eesti kaastootmisel valminud animafilm “Meisterkokk Mary” osaleb tänavu Malmös toimuval lastefilmide festivalil BUFF.

“Malmös toimuv BUFF on üks vanemaid laste- ja noortefilmide festivale, mis on kasvanud neljakümne aasta jooksul üheks olulisemaks lastefilmide esitluse kohaks nii publikule kui ka filmitööstusele. On suur au, et meie film valiti maailma paremiku hulka,” ütleb filmi produtsent Riina Sildos. 

Luksemburgi, Eesti, Itaalia, Iirimaa, Suurbritannia, Läti ja Saksamaa koostöös valminud animafilm räägib loo Mary Õunapuust, 11-aastasest ninatargast tüdrukutirtsust, kes unistab meisterkokaks saamisest. Vanaema annab talle oma iidse retseptiraamatu ja innustab teda jätkama perekonna kulinaarseid traditsioone.

Kui vanaema Ene satub ootamatult haiglasse, on Mary löödud. Kurb ja murtud, külastab ta Enet regulaarselt ja viib talle omavalmistatud toitu. Pärast üht külaskäiku kohtab ta aga noort ja sõbralikku Anna-Mariat ning kiindub temasse. Kuid Anna-Maria kaob pidevalt ära… ja mis veelgi kummalisem, ta kordab aina, et tal on väga tähtis sõnum Mary vanaemale.

Filmi autor Enzo d’Alò on režissöör, stsenarist ja muusik ning Euroopa animatsiooni andekamaid loojaid. Tema filmid ja telesarjad on kriitikute poolt kõrgelt hinnatud ning pärjatud mitmete auhindadega, seal hulgas Veneetsia filmifestivali Franco Bianchi preemiaga.

Loe rohkem:  Kaspar Viilup: "Mo mamma" on leinadžäss | Film

“Meisterkokk Mary” on valitud Berliini festivalile, Shanghai, Locarno, Cinekid Amsterdami ja Chicago filmifestivalidele ning PÖFF Just filmi võistlusprogrammi.

Film on valminud Paul Thiltges Distributions, Aliante, Jam Media, Goag Productions, Rija Films, Amrion Production, Fish Blowing Bubbles kaastootmisel. 

BUFF toimub Malmös 9. kuni 15. märtsini.

Kokkuvõttes, “Meisterkokk Mary” osalemine Malmö lastefilmide festivalil on suurepärane võimalus tutvustada Eesti filmikunsti rahvusvahelisel tasandil. Film on valminud kaastootmisel ning see annab tunnustust nii Eesti filmitegijatele kui ka nende rahvusvahelistele partneritele. “Meisterkokk Mary” osalemine festivalil peegeldab Eesti filmi kasvavat mõju ja tuntust maailma filmimaastikul. Loodame, et see film leiab festivalil edu ning toob kaasa uusi võimalusi ja koostööprojekte Eesti filmitegijatele.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga