Prantslased võitsid ka paarissegateatesõidu, Eesti sai 11. koha | Laskesuusatamise MM

2260683h8052t24

Tere tulemast! Laskesuusatamise MM-i ajal sai meil rõõmustada, kui prantslased võitsid paarissegateatesõidu ning tõid koju võidu. Eesti meeskond saavutas samal ajal 11. koha ning pakkus meile põnevust ja adrenaliini. See oli suurepärane saavutus ning tõestas, et meie sportlased on tõelised meistrid. Olgu see vaid üheks näiteks sellest, kui suured võimalused on meie riigis spordi valdkonnas. Loodame, et tulevikus on meil veel rohkem põhjust pidutseda meie sportlaste saavutuste üle. Aitäh, et olete osa sellest tähtsündmusest!

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos teenisid Rene Zahkna ja Susan Külm paarissegateatesõidus 12. koha (0+9; +1.41,7). Võitjaks tuli Prantsusmaa (0+3; 36.21,7), kes edestas Itaaliat (0+5; +24,6) ning Norrat (1+7; +27,4).

Zahkna avavahetuse järel 18. kohaga startinud Külm eksis lasketiirudes vaid korra ning kergitas Eesti 12. kohale. Siis läks rajale taas Zahkna, kes läbis mõlemad lasketiirud puhaste paberitega ning saatis Külma viimasele vahetusele kaheksandalt kohalt.

Eestlanna eksis aga lamadestiirus kolmel korral ning langes 12. kohale. Püstitiirus kasutas Külm üht varupadrunit ning möödus siis suusarajal veel Soomest, ületades finišijoone 11. kohaga (+1.41,7). Soomlased jäid kolme ja poole sekundi kaugusele.

Terve sõidu vältel pidasid ka pikema segateatesõidu võitnud Prantsusmaa ja Norra pingelist duelli, kuid norralanna Ingrid Landmark Tandrevold
pidi viimases lasketiirus trahviringile minema.

Lou Jeanmonnot tõi prantslased seejärel ajaga 36.21,7 üle finišijoone, teiseks tuli lõpuspurdiga Itaalia (0+5; +24,6), kes edestas Norrat (1+7; +27,4). Neljandaks tuli Rootsi (1+12; +1.00,9), neile järgnesid Šveits (0+6; +1.01,1), Saksamaa (0+4; +1.04,6), USA (0+4; +1.07,3) ning Läti lõpetas kaheksandana (0+6; +1.10,9).

Reedel on MM-il puhkepäev, laupäeval jätkatakse naiste 4×6 km teatesõidu ning meeste 4×7,5 km teatesõiduga. ETV ülekanne naiste sõidust algab kell 14.30, ETV2 ülekanne meeste võistlusest saab alguse kell 17.15.

Loe rohkem:  Lägreid tuli sprindis maailmameistriks, kaks eestlast said jälitussõitu | Laskesuusatamise MM

Enne võistlust:

Paarissegateatesõidus läheb rajale 28 paari, kelle seas numbri all 13 ka Eesti koosseisus Rene Zahkna – Susan Külm.

Norra paneb välja duo Johannes Thingnes Bö – Ingrid Landmark Tandrevold ja Prantsusmaa eest sõidavad Quentin Fillon Maillet – Lou Jeanmonnot.

Favoriitide hulka tuleks kindlasti lugeda ka näiteks Saksamaa (Justus Strelow – Vanessa Voigt), Rootsi (Sebastian Samuelsson – Hanna Öberg) ja Itaalia (Tommaso Giacomel – Lisa Vittozzi) duod.

Tänavusel hooajal on maailma karika sarjas sõidetud paarissegateadet kaks korda: avaetapil Östersundis oli kodupubliku rõõmuks parim kohalik paar Sebastian Samuelsson – Hanna Öberg ning MM-i eel Anterselvas võitis Saksamaa (Vanessa Voigt – Justus Strelow).

Norra oli mõlemal korral teine, aga kummalgi juhul ei käinud rajal Johannes Thingnes Bö, kes tuleb starti tiitlikaitsjana, sest võitis aasta eest Oberhofis koos nüüdseks tippspordi lõpetanud Marte Olsbu Röiselandiga.

Kokkuvõttes võib öelda, et Prantslased olid väga edukad laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel, võites ka paarissegateatesõidu. Eesti meeskond saavutas 11. koha, mis on samuti väga austusväärne tulemus. See näitab, et meie sportlased on võimelised konkureerima maailma parimatega ja näitama head meeskonnatööd. Loodame, et tulevikus suudab Eesti veelgi paremaid tulemusi saavutada ja tuua koju rohkem medaleid. Laskesuusatamise MM oli kindlasti võimas kogemus kõigile osalejatele ja fännidele üle maailma.