Poola lõpetab piirikontrolli Slovakkiaga | Välismaa

2290779h166et24

Poola lõpetab piirikontrolli Slovakkiaga, mis on suur samm lähemale Euroopa Liidu vaba liikumise eesmärgile. See otsus tugevdab mitte ainult Poola ja Slovakkia vahelisi suhteid, vaid ka kogu Euroopa Liidu ühtsust. Piirikontrolli kaotamine hõlbustab kaubandust, turismi ja muud koostööd kahe riigi vahel. See annab tunnistust Poola avatusest ja soovist integreeruda Euroopa Liidu ühtseks ja tugevaks piirkonnaks. Eestis peaksime sellest positiivsest arengust inspiratsiooni ammutama ning jätkama samas suunas Euroopaga koostööd tehes.

Poola lõpetab eeloleval südaööl pikendatud piirikontrolli Slovakkiaga.

Poola siseministeeriumi teatel on ebaseaduslik sisseränne Slovakkia kaudu vähenenud.

Lähis-Idast ja Afganistanist saabuvad sisserändajad liiguvad Euroopa Liitu mittekuuluva Serbia kaudu Ungarisse ja sealt edasi Slovakkiasse, eesmärgiga lõpuks Saksamaale jõuda.

Oktoobri alguses karmistasid Poola, Tšehhi ja Austria piirimeetmeid Slovakkia piiril ja piirikontrolli on mitu korda pikendatud.

Poola siseministeeriumi teatel on rändeolukord niinimetatud Balkani-marsruudil stabiliseerunud, aga olukorda jälgitakse pidevalt ja migratsiooniohu suurenemisel kehtestatakse piirikontroll uuesti.

Lõpetades piirikontrolli Slovakkiaga, Poola näitab oma pühendumist Euroopa Liidu ühtsusele ja liikumisele vabamale liikumisele. See samm aitab tugevdada Euroopa Liidu siseturgu ja loob parema keskkonna kaubandusele ning reisimisele. Poola ja Slovakkiaga vahelise liikumise lihtsustamine on oluline samm lähendamaks nende kahe riigi suhteid ning edendamaks ühist heaolu. See otsus kinnitab Poola pühendumust avatud ja sujuvale liikumisele Euroopa Liidus.

Loe rohkem:  Lätis oli inflatsioon veebruaris kõigest 0,4 protsenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga