Pildid: Telliskivi väligaleriis avati Ave Palmi näitus “Aeg purjutab põranda all” | Kunst

2260491h273at24

Tere tulemast Eesti kunstiskeenesse! Telliskivi välik galerii on avanud uksed Ave Palmi uuele näitusele “Aeg purjutab põranda all”. Palmi haarav ja sügav kunstiline väljendusviis kajastab Eesti kultuuri ja ajalugu läbi unikaalse visuaalse perspektiivi. Tema pildid kõnelevad minevikust, olevikust ja tulevikust, tuues esile ühiskondlikke teemasid ja inimkogemuse keerukust. See näitus on suurepärane võimalus sukelduda Eesti kunsti rikkalikku maailma ning avastada uuenduslikku ja inspireerivat kunstilist väljendust. Tutvuge Ave Palmi näitusega ja avastage enda jaoks kunsti võlumaailm!

Alates 14. veebruarist on Telliskivi loomelinnaku väljakul asuvas väligaleriis avatud Ave Palmi tsüanotüüpia tehnikal põhinev näitus “Aeg purjutab põranda all”.

“Olen enda puhul aru saanud suurte ruumide vajadusest, et enda unelusi paremini kodustada. Kuna minu lapsepõlve juurde kuulusid nii mõnedki suured ruumid ja hooned, siis on need tihtipeale kohal ka minu praegustes unenägudes. Samal ajal tunnen kirjeldamatut ligitõmmet vanade lagunevate suursuguste hoonete poole. Mulle tundub, et seesuguste paikade külastamine, neis ringi kolamine, aitab mu unelustel lendu tõusta. Sellest lähtuvalt sisaldab mu senine ja kindlasti ka edaspidine looming suures osas varemeid, millele vastandub looduse kõiksugu vormide jäädvustamine tärkamisest, külluse, rahunemise ja lagunemiseni,” selgitas Ave Palm.

Ta selgitas, et käsitleb näitusel kohtade ja isiksuse voolavuse olemuslikkust, uneledes aja kulgemisel tekkivate kihistuste teemal 20 erineva suuna põhiselt. “Need teemad, mis on minu jaoks isiklikud, jäävad siinkohal nimetamata. Minu soov ei ole mitte niivõrd enda isiku esiletoomine, kuivõrd vaatajale enda isiklike seoste tekitamise võimaldamine, enda isiklike uneluste tekkimine.”

Ave Palm on visuaalkunstnik, kelle fotokunsti on ilmunud ajakirjas Värske Rõhk ja Positiiv. Palm on koos Helle Ly Tombergiga osalenud tsüanotüüpia näitustega “Seest ja väljast ja seest” Aparaaditehases ja “Õhtuti tõuseb ikka tuul” Positiiv galeriis, samuti fotokunstinäitusel “Igapäeva väike elu” Okapi galeriis.

Loe rohkem:  Selgusid Noore Skulptori Preemia 2024 nominendid | Kunst

Näitus “Aeg purjutab põranda all” jääb Telliskivi loomelinnaku väligaleriis avatuks kuni 14. aprillini.

Kunstinäitus “Aeg purjutab põranda all” on suurepärane võimalus sukelduda Ave Palmi loomingulisse maailma. Palmi fotod viivad külastajad ajas tagasi, pakkudes sügavat emotsionaalset kogemust. Telliskivi väligalerii on ideaalne koht selle näituse jaoks, luues kauni ja avatud keskkonna, kus kunst saab täielikult särada. Ave Palmi näitus on kahtlemata väärt külastamist neile, kes hindavad kunsti võimu mõtiskleda mineviku ja oleviku üle ning keda köidab kunstniku isiklik nägemus maailmast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga