Loviise Kapper: see on kõige väljakutsuvam lavastus, mida ma olen teinud | Kultuur

2257476he588t24

Tere tulemast, kõik kultuurihuvilised! Täna räägime ühest Eesti teatri maailma tähelepanuväärsematest isikutest – Loviise Kapperist. Tema sõnul on tema uus lavastus kõige väljakutsuvam, mida ta kunagi teinud on. Kapper on tuntud oma julgete ja intrigeerivate lavastuste poolest ning tema looming on alati publiku tähelepanu äratanud. Tema uus lavastus lubab olla midagi erakordset ja ainulaadset ning kindlasti väärib see kõigi kultuuriarmastajate tähelepanu. Lugege edasi, et saada rohkem teada selle põneva lavastuse kohta!

See on üks väga pöörane tükk, mida peab vaatama tulema väga avatud meelega, rääkis “Terevisioonis” näitleja Loviise Kapper Rakvere teatris esietenduvast noortelavastusest “Esimene armastus on revolutsioon”.

“Esietendus on näitleja jaoks päev, kus ta on kõige rohkem närvis, töö on tehtud ja nüüd vaatame, kuidas see vastu võetakse,” ütles näitleja Loviise Kapper.

“Peale eilset kontrolletendust olen ma väga õnnelik,” lisas lavastaja Margo Teder, kelle sõnul on kõik kenasti kontrolli all.

Kapperi sõnul on tegemist armastuslooga, esimese armastusega, mis on tihtipeale väga tormiline ning kus me tahame teist natuke tahuda ja enda järgi muuta. “Sel lavastusel on ka väga palju allhoovuseid. Näiteks koduse vägivalla kontekstis või et mis on sotsiaalsed normid.”

Tederi jaoks on tähtis, et teatritegijad oleksid ausad, et ei üritataks vigurdada, ükskõik, kas tehakse lastele või täiskasvanutele, peab tegema nii päriselt kui võimalik.

Noori teatrisse saada on päris keeruline. “Mida me teeme selle nimel, et noori teatrisse tuua?” küsis Teder. “Mida me pakume lastele, milline on lasteteater? Üldjuhul 14-aastane ise ei lähe teatripiletit ostma, seepärast me paraku noorteteatri puhul sõltume ikkagi väga palju õpetajast, olgem ausad. Mis lugusid me tahame pakkuda, kas me järgime trende, näiteks Netflixi või muud kaasaegset mütoloogiat, peame arvestama, milliseid lugusid teised meediumid räägivad.”

Loe rohkem:  Anne Veesaar ja Elina Pähklimägi: lepingud tuleb alati läbi lugeda | Kultuur

Kapper soovitab Rakvere teatrisse lavastust “Esimene armastus on revolutsioon” vaatama tulla väga avatud meelega. “See on üks väga pöörane tükk, mida me teeme. Seal juhtub väga palju. Ma pean enne etendust kõvasti sooja tegema, sest see on väga füüsiline tükk. Mul on vaja kolme erinevat tegelast mängida. See on üks kõige väljakutsuvamaid tükke, mis ma olen teinud,” lisas Kapper.

“Usun, et seal on mitmeti mõistetavust, aga kindlasti ka äratundmisrõõmu. Avastage seal iseennast,” soovitas Teder.

Kapperi lavastust “Loviise” võib tõesti pidada väljakutsuvaks ja omapäraseks. Tema jutustus noore tütarlapse elust ja ühiskonna surve all kasvamisest pakkus publikule sügavaid emotsioone ja mõtlemisainet. Lavastuse kunstiline tase ja Kapperi oskuslik lavastustöö on tunnustamist väärt. Kapperi sõnad panevad meid mõtlema meie endi elude väljakutsetele ning julgustavad meid oma unistusi järgima. “Loviise” on kahtlemata üks unikaalne ja meeldejääv lavastus, mis jätab pärast etendust publikule sügava mulje ning paneb mõtlema olulistele teemadele elus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga