Pildid: Tallinna linnagaleriis avati Liisa Kruusmägi isikunäitus | Kunst

2229654h65c6t24

Tere tulemast Tallinna linnagaleriisse, kus avati Liisa Kruusmägi esimene isikunäitus! See andekas kunstnik on loonud maalide ja fotode kaudu unikaalse maailma, mis kutsub vaatajat avastama uusi emotsioone ja perspektiive. Kruusmägi looming on täis värvi, dünaamikat ja sügavust, mis kindlasti paneb külastajaid imestama. Tema tööd kõnelevad looduse ilust, linna melust ning inimese ja keskkonna vahelisest suhtest. Ärge jätke võimalust avastada selle andeka kunstniku maailma ja avastada midagi uut ja põnevat!

Neljapäeval avati Tallinna Linnagaleris Liisa Kruusmägi isikunäitus “Mälestused Altai Kraist”, kus kunstnik avab oma esivanemate ümberasumise lugu, kui nad suundusid otsima paremat elu Siberis.

Peamiselt maalikunstnikuna tuntud Liisa Kruusmägi keskendub näitusel koomiksižanrile, mis annab edasi rändelugu. “Ma olen tegutsenud illustratsiooni valdkonnas, seetõttu oli minu jaoks oluline teha näitus, kus piltide abil antakse edasi lugu. Liisa vanaema kirja pandud mälestused olid selleks väga põnev materjal. Ühtlasi oli eesmärk murda kujunenud veendumisi koomiksi kui ühe väljendusviisi kohta. Koomiks ei ole ainult “Miki-Hiir” või karikatuur päevalehes, vaid ka sisukamate ja tõsisemate lugude jutustamise võluv vahend,” sõnas näituse kuraator Anneliis Lepp.

Joonistustest ja keraamilistest objektidest koosnev näitus põhineb Liisa Kruusmäe vanaema päevikul, milles on kilde ja mälestuskatkeid Estonia külas veedetud ajast.

Liisa Kruusmägi viimaste isikunäituste hulka kuuluvad “Binoklitega peajalgsed” Vaal galeriis (2022), “Balearic Liisa” Stella Soomlaisi stuudios (2022) ja “Värvikorallid” koos Maarja Mäemetsaga HOP galeriis (2021). Tema teoseid võib kohata ka tänavapildis, suured seinamaalid on Paide pritsumaja põhjaküljel ja Tallinnas Topsi baari sissepääsu kohal.

Näitus jääb Tallinna linnagaleriis avatuks 31. märtsini. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Liisa Kruusmägi isikunäitus on suurepärane näide Eesti kunstniku loomingust. Tema pildid avaldavad sügavat muljet külastajatele Tallinna linnagaleriis, pakkudes emotsionaalset ja visuaalset elamust. Kruusmägi ainulaadne stiil ning tema oskus kujutada loodust ja inimeste emotsioone on tõeliselt imetlusväärne. Kunstniku isikunäitus on inspireeriv ning näitab tema mitmekülgset talenti. See on kindlasti väärt külastamist, et avastada Eesti kunstimaastiku liider ja tema kaasaegseid töid.

Loe rohkem:  Voronja üheksandat hooaega kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga