Mäesuusakuninganna elas üle hirmuäratava kukkumise | Mäesuusatamine

2230608h6e91t24

Tere tulemast Eestisse! Mäesuusatamine on üks meie rahva lemmiktegevusi ja selles valdkonnas on meil palju kangelasi. Üks neist on mäesuusakuninganna, kes elas üle hirmuäratava kukkumise, kuid tuli sellest tugevamana tagasi. Tema lugu näitab meie inimeste püüdlust ja vastupidavust ning inspireerib meid kõiki tegema suuri asju. Mäesuusatamine on siin alati olnud oluline osa meie kultuurist ja meil on uhke jagada seda kirge kõigi külastajatega. Ootame teid avasüli meie suusaparadiisi avastama!

Mäesuusatamise naiste maailma karika sarja üldliider Mikaela Shiffrin kukkus raskelt Cortina d’Ampezzos toimunud MK-etapi kiirlaskumises ja viidi helikopteriga haiglasse.

Tasakaalu kaotanud Shiffrin kukkus esmalt pikali ja lendas seejärel suurel kiirusel vastu rajapiiret. Ameeriklanna jäi lumele lamama ning sai lõpuks püsti vaid arstide abil. Lisaks liikus ta longates, toetudes ainult paremale jalale.

Shiffrin viidi õnnetuspaigast helikopteriga haiglasse. USA mäesuusakoondis teatas ühismeedias, et Shiffirin saatis oma tiimikaaslastele sõnumi, milles ütles, et “kõik on korras”.

Üle-eelmisel nädalavahetusel kukkus Shiffrini elukaaslane Aleksander Aamodt Kilde Šveitsis Wengenis toimunud MK-etapil raskelt. Hiljem kinnitas Norra mäesuusaliit, et olümpiahõbeda hooaeg on lõppenud.

Võistluse võitis 2017. aasta MM-hõbe austerlanna Stephanie Venier ajaga 1.33,06. Teise koha sai šveitslanna Lara Gut-Behrami (+0,39) ning kolmandat kohta jäid jagama koguni kolm naist: austerlanna Christina Ager, kanadalanna Valerie Grenier ja itaallanna Sofia Goggia (kõik +0,71).

Laupäeval jätkub Cortina d’Ampezzo MK-etapp teise kiirlaskumise võistlusega. Pühapäeval on kavas ülisuurslaalom.

Kokkuvõttes võib öelda, et mäesuusakuninganna hirmuäratav kukkumine tõi kaasa palju muret ja hirmu, kuid tema tahe ja sitkus aitasid tal sellest üle saada. Selle sündmuse tagajärjel on ta õppinud hindama ohutust ja treenima veelgi raskemalt, et oma oskusi parandada. See näitab tema pühendumust ja kirge mäesuusatamise vastu. Loodame, et tema inspireeriv lugu julgustab teisi sportlasi mitte kunagi alla andma ning püüdlema oma unistuste poole, hoolimata sellest, millised takistused võivad teele ette tulla.

Loe rohkem:  Krõbedat ilma trotsinud Teder sai noorte olümpial 22. koha | Mäesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga