Pildid: Sensus galeriis avati Maarit Murka näitus “Vormist väljas” | Kunst

2312064h3499t24

Tere tulemast Sensus galeriisse, kus avati Maarit Murka uus näitus “Vormist väljas”. Murka unikaalne kunstnikutöö kombineerib minimalismi, abstraktsionismi ja stiliseeritud inimkujutisi, pannes vaatajad mõtlema kunsti ja vormide tähenduse üle. Tema värvikirevad maalid ja skulptuurid räägivad lugusid lihtsatest vormidest, mis on omased inimkonnale kui tervikule. See näitus on kindlasti midagi, mida kunstihuvilised ei taha maha magada ning pakub inspiratsiooni ja mõtteainet kõigile külastajatele.

Laupäeval avati sühhiaatria ja psühhoteraapia keskuse Sensus galeriis Maarit Murka näitus “Vormist väljas”, mida saadab psühholoogiline uuring, mille käigus uuritakse kunstniku emotsionaalset seisundit idee kokkuleppimisest kuni näituse maha võtmiseni.

“Ilma eesootava näituseta on kunstnik vormist väljas. Nii vaimselt kui füüsiliselt. Päriselt! Selle taastamiseks on vaja uut näitust. Korraldame selle psühhiaatriakliinikus. Ei, ei, ta ei vaja psühhoteraapiat, ravimeid ega ajustimulatsiooni. Maalimine on tema ravi, kunstlik ravim, nii kunstnik end ravib,” avas näituse loomise tausta Sensus galerii.

Näitust saadab psühholoogiline uuring, mille käigus jälgitakse iganädalaselt, alates näituse idee kokkuleppimisest kuni selle mahavõtmiseni välja, Maariti emotsionaalset seisundit, mõtisklemise sisu ja protsessi. 

Näitust kureerib ja kunstniku psüühikat jälgib kliiniline psühholoog, psühhoterapeut Katri-Evelin Kalaus. Longituuduuringu teostab Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskuse SENSUS juhataja, psühholoog Karin Tulmin.

Näitus on avatud maikuuni.

Kokkuvõttes võib öelda, et Maarit Murka näitus “Vormist väljas” Sensus galeriis on põnev ja inspireeriv kunstielamus. Kunstniku oskus ühendada erinevaid tehnikaid ja materjale loob unikaalseid ja mitmekülgseid teoseid, mis panevad vaatajaid mõtlema ja tõlgendama kunsti erinevalt. Murka looming on täis emotsiooni, sügavust ja keerukust ning pakub vaatajatele võimalust avastada uusi vaatenurki ja arusaamu kunstist. Soovitan kindlasti külastada seda näitust ja kogeda seda imelist kunstielamust ise.

Loe rohkem:  Galerii: Kogo galeriis avati tõsist huumorit käsitlev näitus | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga